chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Montaż w otworach wypełnionych wodą? Z kotwą fischer praca idzie płynnie!

Montaż w otworach wypełnionych wodą? Z kotwą fischer praca idzie płynnie!

06.07.2020
Mocowanie pod wodą lub w zawilgoconych otworach wiertniczych, jest nieodłączną częścią codziennej pracy na budowie. Tego rodzaju aplikacje mogą stać się wyzwaniem i nie wszystkie produkty są do nich odpowiednie. Co należy wziąć pod uwagę przy instalacjach związanych z wodą? Dowiesz się z naszego poradnika.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer

Wybór właściwego produktu


Czy produkt, który posiadasz może zostać użyty w otworach wypełnionych wodą? Odpowiedź na to pytanie została zdefiniowana w Europejskiej Ocenie Technicznej (ETA). Dokument taki dla danego produktu fischer można znaleźć na stronie internetowej producenta, aplikacji lub na opakowaniu produktu. Zaprawa z żywicy epoksydowej FIS EM Plus to tylko jeden przykład produktu, który można stosować w otworach wypełnionych wodą. Zaprawę iniekcyjną miesza się i odmierza za pomocą pistoletu dozującego przy użyciu mieszalnika statycznego (więcej o montażu za pomocą kotwy chemicznej znajdziesz w tym materiale).
Jedną ze szczególnych cech FIS EM Plus jest to, że zatwierdzenie ETA gwarantuje 100-letni okres użytkowania. Tymczasem raporty IEA potwierdzają okres pracy kotwy do 120 lat (dowiedz się więcej na ten temat)! Jest to pierwsza zaprawa iniekcyjna, która uzyskała taką wytrzymałość. To zdecydowana zaleta dla konstrukcji, które opierają się na długim okresie użytkowania, takich jak tunele, tamy zbiornikowe i inne projekty infrastrukturalne.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer

Montaż pod wodą


Przy stosowaniu produktów chemicznych pod wodą, należy pamiętać o kilku bardzo istotnych zasadach. Po pierwsze, wszystkie produkty chemiczne mogą osiągnąć maksymalną wydajność dopiero po całkowitym utwardzeniu. Ponad to, należy użyć właściwej ilości zaprawy. Jeśli nie masz pewności, ile zaprawy użyć do swojego montażu, skorzystaj z bezpłatnej aplikacji Mortar FIX. Wystarczy wprowadzić parametry do aplikacji, a ilość zaprawy zostanie obliczona automatycznie. Alternatywnie, informacje te można znaleźć w instrukcjach producenta lub w katalogu.
REKLAMA:

Teraz możesz wprowadzić zaprawę do otworu. Następnie wkładamy pręt gwintowany, ruchem zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Zaprawa musi związać. Dokładne czasy wiązania i utwardzania można znaleźć na etykiecie zaprawy. Uwaga: czas utwardzania należy podwoić w przypadku stosowania zaprawy w świeżym betonie lub w otworach wypełnionych wodą.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer

Czy wiesz że…?


Wszystkie chemiczne systemy kotwiące mają datę przydatności, którą można znaleźć na odwrocie etykiety. Gdy pojemnik zostanie zużyty po upływie terminu przydatności, to użytkownik ponosi odpowiedzialność. Dlaczego tak jest? Produkty chemiczne składają się między innymi z żywicy i utwardzacza. Te dwa składniki mają okres trwałości przy przechowywaniu i dlatego łatwo się psują.


Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt