chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ampułka żywiczna od fischer

Ampułka żywiczna od fischer

13.03.2018
Ampułka FHB II-PF w wersji „high speed” pozwala w krótkim czasie wykonać pojedyncze mocowanie podczas trudnych warunków atmosferycznych jak mróz i wilgoć. Produkt nadaje się do betonu zarysowanego i niezarysowanego, a montaż z użyciem ampułki jest bardzo prosty.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer
Szybkowiążąca ampułka jest częścią systemu Highbond FHB II przeznaczonego do najwyższych obciążeń w betonie zarysowanym. Zawiera szybkowiążącą wersję żywicy winyloestrowej (bez szkodliwego styrenu), która w krótkim czasie szczelnie wypełnia otwór, tworząc pewne mocowanie. Dzięki odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne ampułka może być stosowana w montażach na zewnątrz przez cały rok. Mocowanie bezpiecznie można wykonać podczas mrozu (do -30 stopni C), silnego nasłonecznienia, wilgoci, a także pod wodą. Ampułka posiada aprobatę do stosowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym (żelbetonie) typu C20/25 do C50/60. Według danych producenta i dokumentów technicznych może być stosowana w otworach nieoczyszczonych, co dodatkowo pozwala skrócić czas pracy i zwiększa bezpieczeństwo zakotwienia.

Jedna ampułka wystarcza na wypełnienie jednego otworu, a tym samym zamocowanie kotwy. Montaż FHB II-PF zapewnia bezpieczeństwo przy dużych obciążeniach zmiennych (narażonych na działanie sił zewnętrznych, w tym silnego wiatru, śniegu, drgań itp.) i może być przeprowadzany samodzielnie, również w przypadku zewnętrznych mocowań domowych. Do wywierconego otworu wystarczy wsunąć ampułkę, a następnie wprowadzić łącznik. Do osadzania kotwy należy używać wiertarki z udarem i osadzaka.

REKLAMA:


Ampułka nadaje się m.in. do mocowania balustrad, barierek balkonowych, markiz, zadaszeń, anten satelitarnych, krat, masztów, schodów, konstrukcji stalowych i drewnianych. Kotwy wklejane nie wywierają nacisku rozporowego na podłoże, dlatego mogą być stosowane np. Bardzo blisko krawędzi betonu. Zawarta w szklanej ampułce żywica i utwardzacz szybko połączą się i uszczelnią otwór.

Ampułka żywiczna FHB II-F High speed, producent: fischer, cena: od ok. 85 zł/ opakowanie 10 sztuk.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt