chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Uzin Utz Polska w służbie edukacji – współpraca w ramach Dolnośląskiego Klastra

Uzin Utz Polska w służbie edukacji – współpraca w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

25.04.2018
Uzin Utz Polska od początku istnienia doskonale zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie przynosi współpraca pomiędzy różnymi sektorami gospodarki. Szczególną bolączką dla firm, zarówno nowo powstałych, jak i istniejących na rynku dłużej, jest brak wykwalifikowanych pracowników. Dolnośląski Klaster Edukacyjny to inicjatywa, która łączy potencjał gospodarczy i edukacyjny, zapewniając fundament naukowy dla szkół, wsparty przez inwestorów, samorządy i instytucje okołobiznesowe. Jedną z firm zaangażowanych we współpracę została właśnie Uzin Utz Polska.

Chemia budowlana - Fot. Łukasz Augustyński
Fot. Łukasz Augustyński
Praktyczna nauka zawodu dla młodych ludzi, dualne studia i klasy patronackie, a wszystko to zakończone pewną pracą w zawodzie – to najważniejsze cele, które przyświecają partnerom DKE. Dzięki temu zaraz po ukończeniu szkoły, na rynek trafiają specjaliści, wykształceni w kierunku branż obecnych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. DKE swoimi działaniami odpowiada na bezpośrednie zapotrzebowanie rynku pracy na konkretne umiejętności i zawody.

Jako jeden z członków Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, Uzin Utz Polska będzie wspierać relacje pomiędzy szkołami i przyszłymi pracodawcami. – Dla naszej firmy to doskonała okazja, by brać udział w różnych projektach badawczych, a jednocześnie promować kształcenie zorientowane na bliską nam branżę. Nasz głos będzie się liczył także przy tworzeniu programów nauczania w szkolnictwie zawodowym, co jest bardzo istotne z punktu widzenia zmieniającej się gospodarki – podkreśla Grzegorz Popik, Prezes Zarządu Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Przeczytaj również: Uzin Utz rośnie w siłę
Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Uzin
Nowości z firmy Uzin
Czytelnia firmy Uzin
Poradnik firmy Uzin
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt