chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Siatki i osłony rusztowaniowe firmy Baumit

Siatki i osłony rusztowaniowe firmy Baumit

24.11.2011
Siatki i osłony rusztowaniowe firmy Baumit dla idealnej ochrony przed słońcem, deszczem i mrozem
Prace dociepleniowe prowadzone są zazwyczaj przez kilka tygodni. W tym czasie warunki pogodowe mogą się zmieniać i tym samym być zagrożeniem dla końcowych efektów robót. Warto, zatem na wstępnym etapie prac zaopatrzyć się w siatki i osłony rusztowaniowe, które ochronią ściany przed zacinającym deszczem, silnymi promieniami UV lub zróżnicowanymi temperaturami.


Chemia budowlana - Zimowa osłona rusztowaniowa firmy Baumit, fot. Baumit
Zimowa osłona rusztowaniowa firmy Baumit, fot. Baumit
Pierwszym etapem robót, tuż po ustawieniu rusztowań przy ocieplanej ścianie, powinno być nakrycie ich siatką rusztowaniową lub zimową osłoną. Jest to konieczne ze względu na poprawienie komfortu pracy, a także stworzenie jednorodnych warunków dla wysychania poszczególnych warstw docieplenia. Osłony oferowane przez firmę Baumit dostępne są o wymiarach 18,2 x 14 m, co daje możliwość osłonięcia powierzchni blisko 260 m². Dodatkowym atutem tych produktów jest ich gramatura, i tak w wersji letniej wynosi ona 100 g/m², w przypadku zimowej jest to 165 g/m². Wykonana z polietylenu osłona zakończona jest wygodnymi oczkami do montażu. Dodatkowo, w komplecie znajdują się akcesoria umożliwiające szybki i perfekcyjny montaż siatki. „Ekipy budowlane często rezygnują z osłon. Przyczyn takiego zachowania można upatrywać nie tylko w kwestii oszczędności, ale także w błędnym przekonaniu, że odsłonięte ściany wystawione na działanie promieni słonecznych szybciej wyschną. Jednakże należy pamiętać, że osłona zimowa, zawieszona na rusztowaniach może podnieść temperaturę przy elewacji nawet o kilka stopni. Co jest szczególnie ważne w okresie jesiennym, kiedy każdy spadek temperatury poniżej +5º może skutkować wstrzymaniem prac elewacyjnych” – wyjaśnia Aleksandra Gilewska, Manager ds. marketingu w firmie Baumit. Dodatkowo siatka oraz osłona założona na rusztowania zwiększa bezpieczeństwo podczas robót. Szczelna konstrukcja zatrzymuje wszelkiego rodzaju fragmenty styropianu, wełny, tynku czy cegieł na rusztowaniach. Z kolei upuszczone przypadkowo narzędzia czy też fragmenty kleju lub zaprawy nie będą zagrożeniem dla przechodniów czy mieszkańców. Dokładnie zamocowana siatka spowoduje również mniejszą ilość ziaren styropianu czy włókien wełny mineralnej wokół placu budowy, co znacznie skróci czas sprzątania po wykonanym dociepleniu.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Elastyczne i wytrzymałe osłony rusztowaniowe pozwalają chronić ścianę ze świeżo przyklejoną warstwą ocieplającą. Dzięki temu powłoka może równomiernie wysychać i w przyszłości pełnić funkcje izolacyjne. Ochronna siatka hamuje, bowiem dopływ promieni słonecznych, mroźnego powietrza, a także zacinający deszcz.

Producent: Baumit

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt