chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL

Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL

21.09.2011
Mieszanie w pozycji wyprostowanej – teraz także przy dwóch dużych mieszarkach MXP 1202 i 1602 PROTOOL. PROTOOL rozszerzył ofertę mieszarek z regulacją wysokości o dwa nowe modele, przeznaczone do najtrudniejszych zastosowań.

Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL
Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL


REKLAMA:


Wiosną tego roku PROTOOL wprowadził na rynek opatentowany system regulacji wysokości ErgoFix, który umożliwia mieszanie w pozycji wyprostowanej. System ten można łatwo i bez użycia jakichkolwiek narzędzi ustawić w jednej z 5 pozycji, dopasowując wysokość roboczą urządzenia do wzrostu użytkownika. Oznacza to znacznie mniejsze obciążenie dla kręgosłupa, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku mieszania dużych ilości ciężkich materiałów. Z tego właśnie powodu rozwiązanie ErgoFix jest teraz stosowane także w największych mieszarkach marki PROTOOL.

Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL
Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL


Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL
Konstrukcja mieszarek jest bardzo solidna - stalowa rama gwarantuje optymalny czas eksploatacji. Gumowe nakładki chronią wyłącznik przed ewentualnym zabrudzeniem farbą, klejem bądź inną mieszaną substancją. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych przestojów w pracy, oszczędzając czas i pieniądze. Dodatkowo stabilne gumowe nakładki na krawędziach uchwytu skutecznie chronią maszynę przed uszkodzeniami, tłumią drgania i wibracje, umożliwiając także bezpieczne oparcie mieszarki o ścianę. Użytkownik ma więc do dyspozycji urządzenie, które w pełni przystosowane jest do pracy w niezwykle trudnych warunkach placu budowy.

Wszystkie modele mieszarek są standardowo wyposażone w regulację wysokości ErgoFix, a także w system szybkiej wymiany osprzętu FastFix, zapewniający użytkownikowi wiele korzyści. FastFix pozwala na szybkie i beznarzędziowe odłączenie mieszadła od maszyny. W praktyce oznacza to wygodny transport, łatwe czyszczenie oraz szybką wymianę mieszadeł pomiędzy różnymi pojemnikami.

Chemia budowlana - Mieszarki MXP 1202 i 1602 marki PROTOOL
Nowe mieszarki dostępne są w dwóch wersjach. Charakteryzuje je dwubiegowa przekładnia oraz silnik o mocy do 1.500 W. Maksymalny moment obrotowy przy niskiej liczbie obrotów na pierwszym biegu jest idealny do mieszania ciężkich i lepkich materiałów. Wysoka liczba obrotów na drugim biegu jest odpowiednia do mieszanek płynnych.

Mieszarka MXP 1202 E EF ma silnik o mocy 1.200 W, dwubiegową przekładnię i jest przeznaczona do mieszania materiałów budowlanych takich jak jastrych, beton, tynk itp. o pojemności do 70 l.

Mieszarka MXP 1602 E EF wyposażona jest w silnik 1.500 W oraz dwubiegową przekładnię, co pozwala niezawodnie mieszać materiały o pojemności do 90 l. Jest niezastąpiona podczas mieszania dużych ilości materiałów gęstych i lepkich.

Nowe mieszarki MXP dostępne są u dystrybutorów PROTOOL od września br.

Autor: Tooltechnic Systems - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt