chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Mieszadło - zamieszanie na rynku elektronarzędzi

Mieszadło - zamieszanie na rynku elektronarzędzi

09.04.2009
Czasy, gdy zaprawę czy farby mieszało się na budowie ręcznie już dawno odeszły w zapomnienie.
Wykorzystywanie do tego celu wiertarki może zniszczyć urządzenie, gdyż konstrukcyjnie nie jest ona przystosowana do tego typu zastosowań. Dlatego warto sięgnąć po nowość w katalogu Proma Polska Mieszadło FPM -1600.


Chemia budowlana - Mieszadło - zamieszanie na rynku elektronarzędzi
Na budowie spotkamy wiele surowców, które przed użyciem należy dobrze wymieszać, aby uzyskać homogeniczną masę. Farby, tynki, kleje, masy wyrównujące czy zaprawy należy mieszać tak długo, aż osiągną zalecaną przez producenta konsystencję. Istotną rolę odgrywają przy tym narzędzia do mieszania i właściwie dobrany rodzaj końcówek.
Proma Polska posiada w swoim asortymencie Mieszadło FPM-1600 wyposażone w silnik o mocy 1600 W, z płynną regulacją obrotów w zakresie 150-400/min (1 bieg), 300-650/min (2 bieg), co pozwala dostosować parametry pracy do rodzaju mieszanych substancji. Do każdego zastosowania można dobrać odpowiednią prędkość: mniejszą do gęstych materiałów, takich jak zaprawa murarska i cement, większą do rzadszych substancji, takich jak farby. Łagodny rozruch, czyli płynny start narzędzia w czasie rozpoczęcia mieszania powoduje, że mieszany materiał nie jest rozchlapywany. Wrzeciono przekładni posiada wewnętrzny standardowy gwint M14, co pozwala na montaż mieszadeł różnych producentów. Przewagą mieszadła FPM–1600 nad mieszalnikami stacjonarnymi jest jego niewielki ciężar (8,5kg) co umożliwia bezproblemowe przenoszenie na placu budowy.
Mieszadło marki Ferm wyposażone jest w 2 ergonomiczne uchwyty ramienne służące do pewnego operowania urządzeniem w pozycji pionowej podczas mieszania. Duży przycisk w rękojeści ułatwia włączenie mieszadła nawet w grubych rękawicach roboczych. Korpus Mieszadła wykonany jest ze stopu aluminium, co zapewnia wytrzymałość i ochronę przed trudnymi warunkami pracy na budowie.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Mieszadło - zamieszanie na rynku elektronarzędzi
Dane Techniczne:
Moc przyłączeniowa 1 600W/230V
Obroty 150-400/min. 300-650/min.
Umocowanie gwint M14
Ø mieszadła 120 mm
masa 8,5 kg

Dystrybutor: Proma Polska
Producent: Ferm

Cena katalogowa: 609 zł brutto


www.chemiabudowlana.info

Autor: Proma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt