chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Zaprawy Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » zaprawy » Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160

Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160

08.02.2009
Wiosna to doskonały czas na zmiany, dlatego wiele osób decyduje się wtedy na przebudowę lub remont swojego domu czy mieszkania. Podczas prac wykonawcy często stają przed koniecznością wymiany instalacji elektrycznych i wodno - kanalizacyjnych, a nawet wycięcia w murze nowego otworu pod okno czy drzwi.

Chemia budowlana - Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160
Przebudowa domu? Miej pod ręką piłę wielofunkcyjną Arbortech
Planując przebudowę lub remont domu nierzadko decydujemy się na inne rozmieszczenie drzwi lub okien, zwłaszcza kiedy chcemy połączyć ze sobą jakieś pomieszczenia lub dodatkowo je doświetlić. O ile rezygnacja z dowolnego okna nie stanowi żadnego problemu – wystarczy je zamurować - tak wycięcie otworu w innym miejscu nie jest już takie łatwe.
Użycie tradycyjnych narzędzi wymaga czasu i dużego nakładu pracy. Jak temu zaradzić? Można posłużyć się profesjonalnym narzędziem, piłą Arbortech AS160, która pozwoli na precyzyjne wycięcie lub powiększenie dowolnego otworu w murze. Przy użyciu tego urządzenia możemy łatwo poszerzyć otwór drzwiowy i zamienić tradycyjne skrzydło na eleganckie i nowoczesne drzwi dwuskrzydłowe. Żadnego problemu nie stanowi także wycinanie wymarzonych łuków nad oknami, drzwiami czy bramami.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160
Prace instalacyjne z piłą Arbortech AS160
Wymiana instalacji lub jej modernizacja wiąże się z koniecznością wycięcia w murze otworów niezbędnych do poprowadzenia okablowania czy rur. Niestety użycie tradycyjnych narzędzi wymaga większego nakładu prac wykończeniowych i powoduje dodatkowe zabrudzenia oraz kurz. Jak tego uniknąć?

W sprawnym i profesjonalnym przeprowadzeniu prac instalacyjnych pomoże z pewnością piła wielofunkcyjna Arbortech AS160, która dzięki dokładnemu cięciu nie powoduje ubytków i naruszeń fragmentów muru wokół obrabianej powierzchni. Narzędzie to doskonale sprawdzi się więc podczas instalowania szafek rozdzielni elektrycznych, wycinania kanałów kablowych, otworów pod puszki elektryczne czy rury wodociągowe i kanalizacyjne.

Chemia budowlana - Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160
Całkowity czas wykonywania pracy jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Mniejsza emisja pyłów i bardziej precyzyjne cięcie dają ok. 40% oszczędności czasu związanego z pracą wykończeniową. Ta wielofunkcyjna piła będzie więc nieoceniona nie tylko przy montażu instalacji elektrycznych i sanitarnych, ale także podczas wszelkiego rodzaju renowacji i remontów.

Wymiana cegły to już nie problem
Piła Arbortech AS160 pozwala na swobodne cięcie cegieł oraz na łatwe usuwanie zaprawy ze spoin między nimi. Przeznaczony do tego celu brzeszczot umożliwia cięcie w głąb aż do 120 mm, co stanowi średnią głębokość cegły. Teraz możemy więc łatwo i szybko wyciąć z muru uszkodzoną cegłę i zastąpić ją inną!

To dobra wiadomość zwłaszcza dla konserwatorów zabytków i firm renowacyjnych, które codziennie zmagają się z problemem starych, zmurszałych cegieł, ale nie tylko. Ostatnio bowiem dużą popularnością cieszy się cegła klinkierowa, która stanowi doskonały element dekoracyjny kominków, płotów czy cokołów. Niestety jak każdy materiał okładzinowy jest ona narażona na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Do tej pory wymiana takiego pojedynczego elementu konstrukcyjnego często wiązała się z ryzykiem uszkodzenia sąsiednich. Teraz dzięki precyzyjnemu cięciu piły Arbortech AS160 możemy szybko i bezpiecznie wymienić pękniętą lub obitą cegłę na nową.

Bezpieczna i komfortowa praca
Co istotne, piła wielofunkcyjna Arbortech AS160, wyróżnia się dużą mocą, małą wagą i ergonomicznym kształtem.
- Wykonawcy docenią z pewnością większe bezpieczeństwo i komfort pracy, które gwarantuje konstrukcja urządzenia. Piłą mogą się swobodnie posługiwać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. Podczas cięcia piłą Arbortech powstaje mała ilość kurzu, dzięki czemu miejsce pracy jest bardziej czyste. Ponadto można praktycznie zlikwidować emisję pyłów, podłączając do osłony odkurzacz – mówi Łukasz Kuzan, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego w firmie Proma Polska.
Piła wielofunkcyjna Arbortech AS160 jest dostarczana wraz z zestawem: 5 brzeszczotów, zapasowych szczotek węglowych, zapasowych śrub montażowych i z opatentowanym sześciokątnym kluczem imbusowym, który pozwala na dokręcenie śrub noży zawsze z tą samą siłą, co zapobiega uszkodzeniu piły przez ich zerwanie.

Parametry techniczne:
Napięcie zmianowe 230 V
Maksymalna głębokość cięcia 120 mm (do 20 brzeszczotem wyrzynającym)
Szerokość cięcia 6,5 / 7,2 mm
Masa (wraz z brzeszczotem) 4,3 kg
Prędkość bez obciążenia 6 500 obr./min.
Poziom wibracji 6,9 m/s
Wymiary gabarytowe (bez brzeszczotu) 345 x 75 x 210 mm
Poziom hałasu maks. 108 dB (w odległości 1m)
Moment obrotowy trzpienia uchwytu brzeszczotu 16 Nm
Średnica przyłącza odsysacza pyłu 30 mm

Cena katalogowa: 4199 zł brutto
Dystrybutor: Proma Polska
Producent: Arbortech


Autor: Proma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Zaprawy

najcześciej czytane najcześciej czytane
Artykuły polecane
Nowości produktowe
Czytaj także
Akcesoria i narzędzia
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt