chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

TILE 350

Klej do płytek

  właściwości  

Klej cementowy o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, zmniejszonym spływie, wydłużonym czasie otwartym, klasy C2TE według normy EN 12004. Mrozoodporny.

  zastosowanie  

Klej jest przeznaczony do przyklejania wszystkich typów płytek ceramicznych, terakoty, płytek gresowych, klinkierowych, kamionkowych, mozaiki ceramicznej, szczególnie zalecana do gresu porcelanowego o średnim formacie (max. długość boku płytki do 60 cm).
Wersja biała kleju może być stosowana do klejenia kamieni naturalnych o ile są nienasiąkliwe i wodoodporne, płyt żywicznych i kompozytowych (niewrażliwych na przebarwienia i odkształcenia). Do murowania luxferów.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25kg
Do stosowania na podłożach takich jak: beton, beton komórkowy, cegły ceramiczne i silikatowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe (wymagane gruntowanie). Można stosować na istniejące okładziny naturalne, ceramiczne szkliwione i nieszkliwione (tzw. „klejenie płytka na płytkę"). Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, na podłogi
i ściany. Na podłoża trudne i nietypowe jak ogrzewanie podłogowe, tarasy, balkony o średnich powierzchniach pokrytych cementowymi hydroizolacjami (ANTOL AQUAPROOF, ANTOL FLEX 1K, ANTOL FLEXISTAR).
Przygotować zaprawę TILE 350 mieszając ją z 28-30% czystej wody (co odpowiada 7,0-7,5 litrom na worek 25 kg) w następujący sposób: do odpowiedniego pojemnika wlać prawie całą wodę potrzebną do zarobienia zaprawy, następnie powoli wsypywać produkt w proszku, równocześnie mieszając tworzącą się masę za pomocą mechanicznego mieszadła (np. wiertarki wolnoobrotowej z odpowiednim mieszadłem ślimakowym). Po wsypaniu całej ilości proszku, dolać pozostałą wodę i mieszać tak długo, aż masa stanie się jednorodna i bez grudek, zwracając szczególną uwagę na to, by usunąć ze ścianek i z dna pojemnika resztki materiału, który nie został dokładnie wymieszany. Pozostawić masę na około 5 minut, po czym ponownie krótko wymieszać. W ten sposób przygotowany klej zachowuje żywotność, tj. pozostaje przydatny do użycia w pojemniku przez około 6 godzin w warunkach normalnych (w temperaturze +20ºC); w przypadku wyższych temperatur żywotność ulega skróceniu; w niższych temperaturach – wydłuża się.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist