chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

TILE 900

Klej do płytek

  właściwości  

Klej cementowy o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, wydłużonym czasie otwartym, typu C2 E według normy EN 12004. Mrozoodporny.

  zastosowanie  

Przyklejanie wszystkich typów płytek ceramicznych, również dużego formatu na zewnątrz i do wewnątrz, na ściany i podłogi.Szczególnie zalecany do przyklejania płytek ceramicznych w łazienkach, kuchniach, na balkonach, tarasach, zbiornikach, basenach i we wszystkich innych miejscach narażonych na częstą obecność wody.Wraz z cementowymi hydroizolacjami stanowi niezawodny system przyklejania płytek ceramicznych na tarasach i balkonach.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

worek 25kg
Do stosowania na podłożach takich jak beton, beton komórkowy, cegły ceramiczne i silikatowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe (wymagane gruntowanie), na podłoża trudne i nietypowe np. ogrzewanie podłogowe, hydroizolacje wykonane zaprawami na bazie cementu (ANTOL AQUAPROOF, ANTOL FLEX 1K, ANTOL FLEXISTAR, ANTOL FLEX 2K).

Powierzchnie pod aplikację produktu muszą być nośne, wyrównane, bez ubytków i wykruszeń, odpowiednio wysezonowane i wysuszone. Zanieczyszczenia z oleju lub smaru, kurzu, luźnych materiałów, jakichkolwiek zanieczyszczeń i śladów starej farby usunąć. Świeże podłoża muszą być na tyle związane i wysezonowane, aby nie występował już na nich znaczący skurcz wiązania. Ogólna zasada stanowi, że tradycyjne cementowe warstwy podkładowe o standardowych właściwościach wiązania i twardnienia muszą być sezonowane przynajmniej przez 28 dni. Tynk cementowy lub cementowo-wapienny musi schnąć przez 14 dni. Podłoża wystawione na działanie wilgoci muszą być odpowiednio przygotowane w sposób zapewniający ich wodoszczelność. Większe ubytki i nierówności na powierzchni, np. różnice poziomów, zagłębienia oraz puste przestrzenie pozostałe po gniazdach żwirowych, a także fragmenty o pogorszonej jakości lub uszkodzone przez korozję, muszą być
wcześniej naprawione i uzupełnione właściwie dobraną zaprawą. Bardzo porowate, łuszczące się lub pylące powierzchnie o niskiej wytrzymałości mechanicznej należy uprzednio przygotować poprzez gruntowanie. Jeśli dana powierzchnia jest wystawiona na bezpośrednie działanie słońca (wysokich temperatur), należy ją zmoczyć gąbką, aby obniżyć temperaturę i poczekać, aż woda wyparuje z powierzchni.
TILE 900 należy wymieszać z 25–27% czystej wody (6,25–6,75 litrów na worek 25 kg), tzn. wlać większość wody do odpowiedniego pojemnika, następnie powoli dodawać produkt w proszku, mieszając go jednocześnie za pomocą wolnoobrotowego mieszadła, np. wiertarki elektrycznej z końcówką mieszającą. Po dodaniu pozostałej części produktu w proszku należy wlać resztę wody i mieszać do uzyskania jednorodnej masy bez grudek o półpłynnej konsystencji, zwracając szczególną uwagę na to, by nie pozostawić na ściankach i dnie pojemnika resztek niewymieszanego materiału. Odstawić mieszankę na około 5 minut, a następnie przez chwilę mieszać ją ponownie. Żywotność mieszanki przygotowanej w ten
sposób wynosi około 4 godzin w warunkach standardowych (20°C). Wyższa temperatura skraca okres żywotności, a temperatura niższa go wydłuża.
Kolor: szary
Konsystencja: proszek
Gęstość pozorna: 1,24 kg/litr
Granulometria: 0 – 0,5 mm
Woda zarobowa: 25 – 27%, co odpowiada ilości 6,25 – 6,75 litra na worek 25 kg
Ciężar objętościowy zaprawy: 1,62 kg/litr
Konsystencja masy: pasta – możliwa do nakładania pacą
Żywotność zaprawy (w temperaturze +20°C): około 4 godzin
Czas otwarty (wg EN 1346): > 30 minut
Czas wiązania (wg DIN 18156 część 2): około 30 minut
Temperatura nakładania: od +5°C do +35°C
Przyczepności (wg EN 1348)
- przyczepność początkowa: > 2,0 N/mm2
- przyczepność po starzeniu termicznym: > 2,2 N/mm2
- przyczepność po zanurzeniu w wodzie: > 1,4 N/mm2
- przyczepność po cyklach zamrażania-rozmrażania: > 1,6 N/mm2
Fugowanie
- na ścianie: po około 8 godzinach
- na podłodze: po około 24 godzinach
Możliwość chodzenia po powierzchni okładziny: po 24 godzinach
Pełna wytrzymałość: po 14 dniach
Temperatura użytkowania: od -20°C do +90°C
Zużycie: od 3,0 do 5,0 kg/m2
Maksymalna grubość sklejenia: 10 mm

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist