chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

WIM GRES SZYBKI

WZMOCNIONA, SZYBKOWIĄŻĄCA ZAPRAWA KLEJĄCA DO GRESU

  właściwości  

- Klasyfikacja C1FT wg PN-EN 12004
- Specjalna do płytek gresowych
- Zwiększona przyczepność i wytrzymałość
- Na płyty kartonowo-gipsowe
- Grubość warstwy do 7 mm
- Mrozoodporna, wodoodporna

  zastosowanie  

Cienkowarstwowa, szybkowiążąca zaprawa klejąca do mocowania płytek gresowych ale także ceramicznych i klinkierowych o nasiąkliwości powyżej 1%, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Szczególnie zalecana do stosowania w miejscach, które nie mogą być długo wyłączone z użytkowania oraz wszędzie tam gdzie należy szybko wykonać pracę i oddać okładzinę do użytkowania.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowania:
Worek 25 kg, paleta 42 x 25 kg.
Składowanie:
Na paletach, w oryginalnych i nieuszkodzonych workach w suchym miejscu. Chronić przed wilgocią
WIMGRES SZYBKI zalecany jest na każde równe, dojrzałe, mocne, nośne i czyste podłoże tj. beton, beton komórkowy, cementowy podkład podłogowy, wylewka anhydrytowa, tynk gipsowy, cementowy lub cementowo-wapienny, płyty kartonowo-gipsowe i gipsowo-włóknowe oraz jednorodny, równy mur o pełnych spoinach. Podłoże musi być wolne od pyłu i substancji zmniejszających przyczepność a także nie może być zmarznięte. Wilgotność końcowa podłoża przed układaniem płytek ceramicznych musi wynieść dla:
• Podłoża anhydrytowego < 0,5 %
• Tynku gipsowego < 1 %
• Betonu i wylewki cementowej < 4 %
• Tynku cementowego i wapienno-cementowego < 4%
Gruntowanie:
• Beton komórkowy zagruntować ŚRODKIEM WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCYM i pozostawić do pełnego związania lub nanieść na jego powierzchnię minimalną warstwę rzadkiej zaprawy klejowej jeden dzień przed układaniem płytek.
• Wylewki anhydrytowe, tynki gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe należy zagruntować ŚRODKIEM WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCYM.
• Podłoża o niskiej jakości, stabilności należy wzmocnić poprzez aplikację ŚRODKA WZMACNIAJĄCO GRUNTUJĄCEGO.
• Nie ma konieczności gruntowania betonu i innych mineralnych podłoży o wyrównanej, niskiej chłonności.
Do odmierzonej ilości czystej, chłodnej wody wsypać zawartość worka i dokładnie wymieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem tak, aby powstała masa o jednorodnej konsystencji. Odczekać ok. 5 minut i ponownie dokładnie wymieszać. Płaską stroną pacy, mocno dociskając do podłoża, nanieść cienką warstwę a następnie grubszą i rozprowadzić pacą zębatą ustawioną pod kątem 55º - 65º w stosunku do podłoża. Rozmiar zębów uzależnić od wielkości płytek i miejsca ich montażu. Im większa płytka tym większa wysokość zęba. Na posadzce rozprowadzać klej pacą o wysokości zęba min. 8 mm. Płytki układać wyłącznie na świeżo rozprowadzonej zaprawie, dociskając je do warstwy grzebieniowej i lekko przesuwając ustawić w żądanej pozycji. Przestrzegać koniecznie czasu otwartego. Przygotowaną zaprawę należy wykorzystać w ciągu ok. 1 godziny. Unikać prowadzenia prac przy dużym nasłonecznieniu, deszczu i silnym wietrze. Oczyścić płytki i spoiny przed całkowitym zaschnięciem kleju. Spoinować po stwardnieniu zaprawy klejowej.
Czyszczenie narzędzi wodą bezpośrednio po pracy. Stwardniałą zaprawę usunąć mechanicznie.
Termin ważności - 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na worku.
Temperatura stosowania (powietrza i materiałów): od +5 °C do + 25 °C
Proporcja mieszania: 5,5 – 6,0 l wody: 25 kg kleju (0,22 – 0,24 l wody na 1 kg kleju)
Czas dojrzewania: 5 minut
Czas pracy: ok. 1 godz.
Czas otwarty: 30 min.
Czas korygowalności: minimum 10 min.
Możliwość chodzenia: po ok. 4 godz.
Możliwość spoinowania: po ok. 4 godz.
Odporność na temperaturę: od – 20 °C do + 60 °C
Maksymalna grubość warstwy zaprawy: 7 mm
Zużycie: ok. 3,0 – 4,0 kg/1m² przy pacy o wysokości zęba 6 – 8 mm

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist