chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Farba Hybrydowa

  właściwości  

Farba Hybrydowa to silikonowana, elastyczna farba renowacyjna oparta na kombinacji spoiw polimerowych – element systemu Nanotech – przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania i renowacji elewacji oraz wnętrz budynków. Szlamująca rysy i mikrospękania, dobrze dyfuzyjna farba renowacyjna do malowania podłoży mineralnych i organicznych (np. tynki cem.-wap., tynki gipsowe, beton) oraz podłoża wykonane w systemach suchej zabudowy (np. płyty g-k), jako zabezpieczenie przed spękaniami, jak również do pokrywania istniejących rys włosowatych. Dzięki kombinacji spoiw polimerowych, posiada znakomitą odporność na szorowanie. Szczególnie polecana do stosowana w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. W zestawie z Nanotech Flex tworzy system pokrywający spękania.

  zastosowanie  

Farba Hybrydowa to silikonowana, elastyczna farba renowacyjna oparta na kombinacji spoiw polimerowych – element systemu Nanotech – przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania i renowacji elewacji oraz wnętrz budynków.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

2.8L BAZA LN, ZN
10L BAZA LN, ZN
Podłoże musi być nośne, odtłuszczone, czyste, suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego (solnych lub korozyjnych). Należy usunąć wszystkie słabo związane i łuszczące się stare powłoki farb do odsłonięcia właściwego podłoża. Powierzchnie pomalowane farbami emulsyjnymi należy odtłuścić poprzez umycie wodą z dodatkiem detergentów. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (podłoża nigdy niemalowane) lub podłoża o nierównej chłonności należy zagruntować Akrylit 3000 Grunt Koncentrat (grunt wodny) lub Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional. Stare i dobrze związane powłoki farb emulsyjnych należy odtłuścić i następnie zagruntować Akrylit 3000 Grunt Koncentrat. Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę (podłoża nigdy niemalowane) lub podłoża o nierównej chłonności należy zagruntować Akrylit 3000 Grunt Koncentrat lub Podkład Uniwersalny marki Dekoral Professional. Na pylące i osypujące się podłoża zaleca się stosować akrylowo-silikonowy rozpuszczalnikowy gunt wzmacniający Akrogrunt 3000 marki Dekoral Professional. Na spękane powierzchnie o szerokości rys powyżej 100 μm (włosowate), należy zastosować podkład Nanotech Flex marki Dekoral Professional. W przypadku stosowania farb kolorowych, szczególnie kolorów ciemnych i nasyconych, należy podłoże zagruntować preparatem Bloker marki Dekoral Professional.
Świeże tynki maluj po wysezonowaniu. Przed użyciem wyrób należy dokładnie wymieszać. W zależności od zastosowanego systemu farbę można rozcieńczyć w ilości max. 10-15% obj. Kolejną warstwę należy nakładać po 4h w lepkości handlowej. Farbę należy nakładać obficie i równomiernie, wałkiem z długim runem (min. 12-14 mm wnętrza oraz 18-22 mm fasady) w min. nakładzie 160 ml/m2. W ciągu pierwszych 4 godzin po nałożeniu należy chronić elewację przed deszczem i intensywnym promieniowaniem słonecznym. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą.

Stosowanie na spękane podłoża - fasady budynków:
System (zgodnie z EN 1062-7): A1
Wielkość rys: <100 µm przy 23°C
Warstwa gruntująca: Grunt Bloker
Pierwsza warstwa: Farba Hybrydowa rozcieńczona do 8%, 160 g/m² lub Nanotech Flex rozcieńczony 15%, 300 g/m²
Warstwa nawierzchniowa: Farba Hybrydowa w nakładzie 160 g/m2

Stosowanie na spękane podłoża - wnętrza budynków:
Wielkość rys: <500 µm przy 0°C
Warstwa gruntująca: Akrylit 3000 Grunt koncentrat rozcieńczony w stosunku 1:4
Pierwsza warstwa: Farba Hybrydowa rozcieńczona do 8%, 160 g/m²
Warstwa nawierzchniowa: Farba Hybrydowa w nakładzie 160 g/m²
Prace malarskie należy przeprowadzać w temperaturze powietrza i podłoża +5 do +25 °C i wilgotności względnej powietrza poniżej 80%. Powłoka uzyskuje pełne własności po ok. 3 tygodniach od nałożenia. Dla kolorów o niestandardowym kryciu, wskazanych w bazie danych przy maszynach kolorujących, należy użyć wskazanego podkładu W przypadku niektórych kolorów dostępnych w komputerowym systemie kolorowania, poszczególne szarże wyrobu po zakolorowaniu mogą różnić się nieznacznie odcieniem. W celu uniknięcia różnic niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną, w jednym cyklu roboczym, produktami z tej samej partii produkcyjnej. W przypadku posiadania produktów z różnych partii produkcyjnych zaleca się wymieszać je ze sobą w celu ujednolicenia odcienia. Ewentualne poprawki należy wykonywać metodą „mokre na mokre”. Przed aplikacją wyrobu prosimy o sprawdzenie zgodności koloru we wszystkich opakowaniach ze złożonym zamówieniem. Ze względu na mineralny charakter powłoki finalny efekt wymalowania (delikatna struktura) zależy od rodzaju podłoża, użytego narzędzia oraz metody aplikacji.
Lepkość Brookfield 20±2oC, min. [mPas]: 30 000 - 40 000
Gęstość 20±0,5oC, [g/cm3]: 1,35
Czas schnięcia powłoki w 23±2oC, [h]: 2
Nanoszenie drugiej warstwy, [h]: po 4,
Zawartość części stałych, min. [%obj]: 59,4
Stopień bieli min. [%] (dotyczy białego): 82,
Połysk: 0,7
Wielkość ziarna [μm]: 160,
Grubość powłoki na sucho [μm]: 200,
Wydajność: do 6 m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności, chropowatości podłoża i zastosowanego systemu.
Współczynnik przenikania pary wodnej: Klasa 2 (V2) Sd ≥ 0,14 < 1,4 m
Przepuszczalność wody [kg/(m2· h0,5)]: Klasa 3 (W3) w < 0,1
Przepuszczalność dwutlenku węgla Sd [m]: Sd ≥ 50 [m] (C1),
Klasyfikacja: G3, E3, S2, V2, W3, A1, C1.

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist