chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Alpol AK 532

Klej do ociepleń na styropianie

  właściwości  

  zastosowanie  

Do przyklejania płyt izolacyjnych ze styropianu EPS (w tym płyt z dodatkiem grafitu) i polistyrenu ekstrudowanego XPS oraz do zatapiania siatki zbrojącej w bezspoinowym systemie ociepleń ALPOL EKO PLUS. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Produkt jest składnikiem systemu ociepleń ALPOL EKO PLUS.

logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Jednostkowe: Worek 25 kg
Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1200 kg
Dla przyklejania płyt izolacji termicznej:
Powierzchnia podłoża powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Nowe tynki i betony powinny być związane i wysezonowane. Tynki osypliwe, popękane i "głuche" usunąć, szczeliny rozkuć. Małe ubytki wypełnić zaprawą szybkowiążącą ALPOL AZ 130 lub wyrównawczą ALPOL AZ 135, na większe płaszczyzny nałożyć tynk ALPOL AT 310. Mocne tynki oczyścić z łuszczących się warstw malarskich i zanieczyszczeń. Powierzchnie oczyścić z kurzu. Podłoże słabe zagruntować preparatem głęboko penetrującym ALPOL AG 700 i ALPOL AG 703 jeżeli dodatkowo zachodzi potrzeba zmniejszenia chłonności podłoża.

Dla zatapiania siatki zbrojącej:
Powierzchnia płyt izolacyjnych powinna być sucha, czysta, trwała i nośna. Ewentualne szczeliny między płytami wypełnić odpowiednio dociętymi paskami materiału izolacyjnego lub pianką poliuretanową. W przypadku nierówności styropianu lub zniszczenia warstwy wierzchniej przez promieniowanie słoneczne UV (żółty nalot), powierzchnię przeszlifować tarką metalową lub pacą z papierem ściernym. Nie pozostawiać wystających elementów łączników.
Zawartość worka wymieszać mechanicznie lub ręcznie z odpowiednią ilością czystej, chłodnej wody do uzyskania jednorodnej mieszaniny i założonej konsystencji. Po odczekaniu 3 minut ponownie wymieszać. Klej należy zużyć w ciągu 1 godziny od wymieszania z wodą. W przypadku zgęstnienia kleju w tym czasie należy ponownie intensywnie wymieszać nie dolewając wody. Przedozowanie wody pogorszy wszystkie cechy kleju: przyczepność do podłoża, wytrzymałość na odrywanie, czas wiązania.

Przyklejanie płyt izolacji termicznej:
Klej nakładać na płytę kielnią w formie placków i pasma obwodowego lub cienką warstwą przy pomocy pacy zębatej, zwracając uwagę aby zapewnić co najmniej 40% efektywnej powierzchni klejenia płyty do podłoża. W przypadku klejenia gładkich płyt z polistyrenu ekstrudowanego, przed nałożeniem kleju, powierzchnię płyty przeszlifować tarką metalową lub papierem ściernym w celu zapewnienia właściwej przyczepności. Płyty przykładać do ściany lekko je dociskając. Po przyklejeniu płyt, w ciągu 10 minut można jeszcze dokonać zmiany ich położenia. Czynność przyklejania płyt należy wykonać w czasie nie dłuższym niż 20 minut od nałożenia kleju na podłożu. Do mocowania za pomocą łączników mechanicznych można przystąpić najwcześniej po 1 dniu, a do zatapiania siatki po 3 dniach od przyklejenia płyt.

Zatapianie siatki:
Na przyklejone płyty nałożyć klej za pomocą kielni i pacy stalowej, a następnie rozprowadzić i wyrównać pacą zębatą. Nałożyć siatkę i wciskać ją pacą w warstwę kleju, tak aby siatka nie była widoczna. W razie potrzeby nanieść kolejną warstwę kleju. Po całkowitym wyschnięciu kleju (po minimum 2 dniach) można przystąpić do nałożenia odpowiedniego gruntu podtynkowego ALPOL. Warstwę tynku dekoracyjnego można nanosić najwcześniej po 3 dniach od zatopienia siatki w kleju.

Dane techniczne i informacje o sposobie stosowania odnoszą się do temperatury 20°C i wilgotności względnej powietrza 60%. W innych warunkach czasy wiązania i wysychania mogą ulec zmianie. Klej ALPOL AK 532 zawiera cement i po wymieszaniu z wodą daje odczyn alkaliczny. W razie zabrudzenia oczu należy natychmiast przemyć je wodą i skontaktować się z lekarzem. Chronić również skórę używając ubrań i rękawic ochronnych. Producent nie odpowiada za szkody wynikłe z nieumiejętnego lub niezgodnego z przeznaczeniem użycia wyrobu.
Skład: mieszanina cementu i piasku oraz dodatków mineralnych, domieszek oraz włókien.

Gęstość nasypowa- ok. 1,5 kg/dm³

Właściwa ilość wody- od 5 do 6 dm³/25 kg
-ok. 0,22 dm³/kg

Gęstość objętościowa zaprawy- ok. 1,6 kg/dm³

Konsystencja- ok. 8,5 cm

Przyczepność do betonu- ≥ 0,8 MPa (wartość średnia: 1,2 MPa)

Przyczepność do styropianu- ≥ 0,1 MPa (wartość średnia: 0,12 MPa) lub zniszczenie w styropianie

Czas zużycia- ok. 1 godz.

Czas zdolności do przyklejania od nałożenia kleju na podłoże- 20 min

Wydajność- ok. 19 dm³ z 25 kg
-ok. 0,76 dm³ z 1 kg

Zużycie przy klejeniu płyt- od 3 do 4 kg/m²

Zużycie przy zatapianiu siatki- od 3,5 do 4,5 kg/m²

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist