chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

ADESILEX VZ

Wysokiej klasy polichloroprenowy klej kontaktowy w dyspersji rozpuszczalnika do dwustronnnego nanoszenia.

  właściwości  

ADESILEX VZ jest klejem do dwustronnego nanoszenia na bazie gumy polichloroprenowej w roztworze rozpuszczalników, nadający się szczególnie do układania posadzek i okładzin z PVC. Jest szybkowiążącym klejem o niskim stopniu lepkości. ADESILEX VZ po zaschnięciu charakteryzuje się dużą przyczepnością i elastycznością. Odporność na temperaturę i na starzenie jest bardzo dobra.

  zastosowanie  

Wysokiej klasy klej na bazie kauczuku syntetycznego do klejenia wszystkich wykładzin wymagających natychmiastowego, odpornego na ślizganie połączenia oraz do klejenia okładzin ściennych i podłogowych z gumy i z PVC, w miejscach, gdzie wymagane jest natychmiastowe wiązanie listew przypodłogowych, cokołów i kształtowników z PVC i gumy, okładzin ściennych i podłogowych z linoleum na spodzie z juty syntetycznej oraz płyt korkowych, jeśli wymagane jest natychmiastowe wiązanie.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie: pojemniki 10, 5 i 1 kg.
Powierzchnia, na którą będzie nakładany ADESILEX VZ musi być jednolicie sucha, równa, odporna na nacisk i rozciąganie, odkurzona, bez luźno związanych części, ruchomych elementów, bez śladów lakierów, wosków, olejów, rdzy, gipsu i produktów, które mogą utrudniać przyczepność, ponadto nie może być zarysowana. Należy sprawdzić poziom wilgotności na całej grubości podłoża przy pomocy higrometru karbidowego (CM) lub elektronicznego pamiętając, że elektroniczny podaje jedynie wartości przybliżone. Należy upewnić się, że nie zachodzi podciąganie wilgoci. Poziom wilgotności nie może przekraczać: dla powierzchni cementowych 2,5%-3%, dla powierzchni na bazie gipsu lub anhydrytu 0,5%. Podkłady pływające lub związane z podłożem powinny zostać zabezpieczone przed podciąganiem wilgoci z podłoża poprzez zastosowanie folii paroszczelnej.
Jeśli chodzi o technikę układania, stosować się do instrukcji producenta. Układać okładzinę po całkowitym wyparowaniu rozpuszczalnika, 10-20 minut w temperaturze 23ºC (nie należy czekać zbyt długo). Czas oczekiwania można łatwo określić, sprawdzając warstwę kleju za pomocą dotyku: klej powinien być jeszcze lepki, ale nie powinien zostawać na palcu. Przystąpić do układania wykładziny, pamiętając, że ewentualne błędy popełnione przy układaniu nie będą mogły być skorygowane, ze względu na natychmiastowe wiązanie kleju. Za pomocą odpowiedniego metalowego wałka lub drewnianej (albo podobnej) szpachelki docisnąć mocno pokrytą klejem powierzchnię.
- Nie używać ADESILEX VZ do instalacji pianek lub innych materiałów nieodpornych na rozpuszczalniki zawarte w kleju (w razie wątpliwości należy wykonać próbę).
- Do przyklejania polistyrolu spienionego lub sztywnego ,tam gdzie wymagane jest szybkie wiązanie, należy zastosować Ultrabond Aqua-Contact.
- Instalować okładziny zanim rozpuszczalnik zawarty w ADESILEX VZ całkowicie odparuje
- Nie stosować w przypadku powierzchni wilgotnych lub narażonych na podciąganie wilgoci
- Nie stosować na stare farby.
Konsystencja: lepkopłynna.
Kolor: beżowy.
Zapalność: tak.
Temperatura stosowania: od +10°C do +35°C.
Czas oczekiwania: ok. 10-20 minut.
Czas schnięcia otwartego: 5 godzin.
Ruch pieszy: natychmiast.
Pełne obciążenie: natychmiast.
Przechowywanie: 24 miesiące.
Nakładanie: pacą gładką lub zębatą.
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist