Opakowanie:
Pojemnik 25 kg
Dostatecznie wodoprzepuszczalne podłoże (zaprawa drenażowa) musi być zaprojektowane z uwzględnieniem przyszłych obciążeń i odpowiednio do wytycznych technicznych. Spoiny przed wprowadzeniem zaprawy fugowej należy dokładnie oczyścić. Powierzchnię przeznaczoną do fugowania nawilżyć tak, aby bezpośrednio przed spoinowaniem już nie była chłonna. Unikać przy tym przedostania się wody do otwartych spoin. Zamiast nawilżenia można zastosować środek ułatwiający zmywanie fug do kostki brukowej Sopro PFA 867. Płyn ułatwia fugowanie i zmywanie śladów po fugowaniu z powierzchni okładziny. (Prosimy o zapoznanie się z kartą techniczną produktu).
W czystym pojemniku znajduje się żywica wymieszana z piaskiem, do której dodać całą zawartość utwardzacza ( w plastikowej butelce). Za pomocą urządzenia mieszającego/wiertarki i dużego mieszadła śrubowego (o średnicy min. 110 mm) materiał mieszać co najmniej 4 min przy prędkości ok. 400 obrotów na minutę. Przemieszać intensywnie. Następnie do mieszanego materiału dodać ok. 2 l wody i ponownie mieszać przez co najmniej 2 minuty, aż do uzyskania jednorodnej masy z powstałą białą pianą. Materiał o konsystencji szlamu nanieść na przygotowaną, jeszcze nie zaspoinowaną powierzchnię i za pomocą kształtki gumowej wprowadzić do spoin, wypełniając je i zagęszczając. Po wprowadzeniu zawartości każdego pojemnika, najpóźniej po ok. 15 minutach, używając miękkiej szczotki oczyścić okładzinę z nadmiaru materiału. Czyszczenie wykonać po przekątnej do siatki spoin i jednocześnie je wygładzić. Wymiecione pozostałości zaprawy nie powinny przedostać się do otwartych spoin. Świeżo zafugowaną powierzchnię przez 24 godziny należy chronić przed wilgocią, kurzem i innymi zabrudzeniami, przykrywając ją folią. Folia nie może znajdowywać się bezpośrednio na spoinowanej powierzchni, lecz okładzina musi być wentylowana. Po ok. 7 dniach zafugowana powierzchnia może być w pełni obciążana.
W zależności od jakości okładziny, pozostałe na kamieniach resztki zaprawy fugowej mogą wpłynąć na jej kolorystykę, która może stać się bardziej intensywna. Częściowo może wystąpić zjawisko błyszczenia lub zmiana odcienia. Jednak z biegiem czasu zmiany powierzchniowe znikają pod wpływem warunków atmosferycznych i poprzez mechaniczne ścieranie. Zalecane jest wykonanie próbnego fugowania!
Proporcje mieszania Ok. 2,0 l wody: 25 kg Sopro EPF; Składnik A : Składnik B = 100: 2,7 (wagowo)
Czas użycia: Ok. 45 min
Możliwość chodzenia: Po ok. 24 h w temperaturze +20°C / po ok. 30 h w temperaturze +10°C
Możliwość obciążania: Po ok. 7 dniach
Ciśnienie wody w urządzeniu strumieniowym: Do 120 bar (minimalna odległość 20 cm) Po ok. 7 dniach fuga osiąga odporność na działanie wody pod ciśnieniem
Wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu: 12 N/mm2
Wytrzymałość na ściskanie: 30 N/mm2
Możliwość przepuszczania wody: Ok. 500 l/h/m2