chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Baumit openContact

Baumit biała zaprawa klejowo-szpachlowa open®

  właściwości  

Sucha, dyfuzyjna mieszanka na bazie białego cementu do przyklejania i szpachlowania elewacyjnych płyt styropianowych w systemie ociepleniowym Baumit open®.
Wysoko paroprzepuszczalna, łatwa w obróbce zaprawa klejowo-szpachlowa do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Charakteryzuje się podwyższoną siłą klejenia oraz ograniczoną nasiąkliwością.

  zastosowanie  

Fabrycznie przygotowana sucha, mineralna mieszanka do klejenia i szpachlowania; do nakładania ręcznego i maszynowego; przeznaczona do stosowania w systemie ociepleniowym Baumit open.
Produkt przebadany w układzie ociepleniowym zgodnie z wytycznymi zawartymi w ETAG 004.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Opakowanie:
Worek 25 kg

Składowanie:
W suchym pomieszczeniu, na ofoliowanych paletach, przez 12 miesięcy
Podłoże powinno być czyste, suche, nośne, nieprzemarznięte, odpylone i odtłuszczone, nasiąkliwe, oczyszczone z wykwitów i luźnych cząstek.
Przygotowanie produktu:
zawartość worka wsypać do czystej wody, wymieszać mieszadłem do uzyskanie jednorodnej -
pozbawionej grudek masy (w mieszalniku przelotowym - stale dodając wody; wymagane powtórne wymieszanie). Odstawić na ok. 5 minut, po czym ponownie wymieszać. Czas przydatności do obróbki tak przygotowanego produktu - ok. 1,5 godziny. Nie mieszać z wodą stwardniałego już materiału.
Niedopuszczalne jest dodawanie do produktu jakichkolwiek innych środków ( np. chroniących przed przemarzaniem, przyspieszających wiązanie itp.).
Nakładanie kleju:
Klej należy nanosić zarówno punktowo na powierzchni płyty jak również pasmem, wzdłuż obrzeża (metoda obwodow-punktowa). Grubość kleju należy tak dobrać, aby uwzględniając nierówności podłoża oraz grubość warstwy kleju (od 1 do 2 cm) uzyskać min. 40 % pokrycia powierzchni stykającej się z podłożem. Pasmo na brzegu płyty powinno mieć ok. 5 cm szerokości, natomiast punkty po środku płyty mniej więcej wielkość dłoni. Nierówności podłoża do 10 mm można wyrównywać zaprawą klejowoszpachlową.
Mocowanie płyt termoizolacyjnych:
Zasadniczo układa się wyłącznie całe płyty, zaczynając od dołu do góry, a następnie mocno dociskając jedną do drugiej, bez szczelin, z przesunięciem o połowę długości, w co drugim rzędzie. Dopuszczalne jest stosowanie fragmentów płyt (minimalna szerokość 15 cm) - mogą one jednak być tylko pojedynczo rozmieszczone na płaszczyźnie ściany, z pominięciem narożników budynków. W trakcie układania należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby ułożona powierzchnia płyt była równa i bez szczelin. W miejscach stykania się płyt nie powinno być resztek kleju. Styki płyt nie mogą przechodzić w narożniki otworów (np. okiennych i drzwiowych). Na narożnikach płyty powinny się zazębiać na szerokości płyty. W tych miejscach można stosować wyłącznie całe płyty lub ich połówki.
Kołkowanie:
Jeżeli wymagane jest kołkowanie płyt termoizolacyjnych, można to wykonać najwcześniej 24 godziny po ich przyklejeniu do podłoża. Wykonaniem warstwę zbrojącą z siatką z włókna szklanego kołnierze łączników należy również zaszpachlować.
Zbrojenie powierzchniowe:
Po związaniu kleju powierzchnię płyt styropianowych należy przeszlifować i oczyścić. Następnie
nakładać zaprawę szpachlową pacą zębatą o zębach 10x10 mm.. W świeżą warstwę szpachli zatapiać siatkę zbrojeniową Baumit openTex równymi pasmami, bez pofałdowań, z 10 cm zakładką. Siatka zbrojeniowa powinna być w efekcie pokryta ok. 1 mm warstwą zaprawy (na zakładkach: max. 3 mm).
Zatopioną siatkę zbrojeniową pokryć - metodą ”mokre na mokre” - zaprawą szpachlową. Przestrzegać zaleceń zawartych w aktualnych wytycznych wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków systemami Baumit.
Wskazówki:
W czasie prac ociepleniowych i w trakcie procesu wiązania tj. przez co najmniej 12 godzin od aplikacji, temperatura powietrza, materiału i otoczenia nie powinna być niższa od +5°C. Gotową elewację chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, deszczem i silnym wiatrem (np. stosując ochronne siatki na rusztowania). Duża wilgotność powietrza i niskie temperatury (np. w okresie późnej jesieni) mogą znacznie wydłużyć proces wiązania materiału. Nie szpachlować płyt termoizolacyjnych narażonych dłużej niż 2 tygodnie na działanie promieni słonecznych. Przed szpachlowaniem należy je przeszlifować i usunąć kurz.
Przed naniesieniem kolejnych powłok należy zawsze zachować przerwę technologiczną, wynoszącą co najmniej 2-3 dni1, przy czym ważne jest, aby warstwa podkładowa była równomiernie wyschnięta, bez wilgotnych miejsc (ciemne plamy na elewacji).

Powłoki wykończeniowe
Podkład gruntujący Baumit openPrimer z tynkiem strukturalnym Baumit NanoporTop
Ziarnistość maks.: 0,6 mm
Gęstość objętościowa: 1350 kg/m³
Współczynnik przewodzenia ciepła λ: 0,8 W/mK
Współczynnik oporu dyfuzyjnego μ: ok. 18
Wartość współczynnika sd: 0,05 m (przy grubości warstwy 3 mm)
Zużycie wody: ok. 6 l /worek
Minimalna grubość warstwy: 2 - 3 mm
Zużycie materiału:
klejenie: ok. 4,0- 5,0 kg /m²
szpachlowanie: ok. 4,0-5,0 kg/m²

  artykuły powiązane z produktem  

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist