chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa

Mira rustic plan

SAMOPOZIOMUJĄCA ZAPRAWA DO WYPEŁNIANIA SPOIN O SZEROKOŚCI 3-15 MM W OKŁADZINACH CERAMICZNYCH, KLINKIEROWYCH, KAMIENNYCH I INNYCH

  właściwości  

- elastyczna, samopoziomująca
- szybkotwardniejąca
- wodoodporna, mrozoodporna
- daje szczelną spoinę o małej nasiąkliwości i wypełnia spoiny bez pustek
- wysoka przyczepność do nienasiąkliwych płytek np. gres
- idealna do pomieszczeń higienicznych i powierzchni narażonych na chemiczne i mechaniczne obciążenie

  zastosowanie  

Do spoinowania wszystkich rodzajów płytek ceramicznych, klinkierowych, kamiennych przy szerokości spoin 3-15 mm. Szczególnie nadaje się do nienasiąkliwych płytek jak np. gres porcellanato. Do wewnątrz i na zewnątrz. Idealna do dużych powierzchni oraz narażonych na obciążenie mechaniczne i chemiczne. Można stosować w pomieszczeniach suchych i mokrych.
logo firmy

  materiały do ściągnięcia  

Mira rustic plan konfekcjonowana jest w 15 kg torbach papierowych wzmocnionych plastikiem z uchwytem.
Podłoże i warstwa zaprawy klejącej powinny być związane i suche. Spoiny powinny być suche, czyste, wolne od kurzu, brudu, olejów i innych substancji zmniejszających przyczepność. Resztki zaprawy klejącej w spoinach należy usunąć. Spoinowanie można rozpocząć po upływie okresu określonego w instrukcji zamieszczonej na opakowaniu zaprawy klejącej. Powierzchnię przed spoinowaniem należy zwilżyć wilgotną gąbką tak, aby woda nie spływała do spoin.
Zaprawę miesza się z wodą lub wodą z 4300 flex w proporcji ok. 2,7 l wody na 15 kg proszku najlepiej za pomocą mieszadła do kleju. Zaprawę należy mieszać 2-3 min., aż do uzyskania jednorodnej bez grudek masy. Do zarobionej zaprawy nie wolno dodawać wody. Zaprawę nanosi się w spoiny gumową szpachlą lub packą do fug przeciągając ukośnie do kierunku spoin, aby osiągnąć całkowite ich wypełnienie. Kiedy masa fugowa przeschnie lecz nadal jest plastyczna usuwa się nadmiar masy fugowej twardą, dobrze wykręconą z wody gąbką, która przez cały czas musi być czysta. Kiedy spoiny zaschną, ale jeszcze całkowicie nie są stwardniałe, poleruje się powierzchnię usuwając resztki wody i osadu fugi przy użyciu poduszki padmaster. Płytki należy oczyścić z pozostałości po cemencie i nalotu fugowego środkiem mira 7120 ceramic cleaner, ale nie wcześniej niż po 2 dniach od zakończenia fugowania. Temperatura stosowania min +6oC powietrza i podłoża.
Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić skórę i oczy. W razie podrażnienia przemyć starannie wodą to miejsce i zasięgnąć porady lekarza. Chronić przed dziećmi.
Baza: cement, wypełniacz mineralny z dodatkiem włókien i plastiku
Wytrzymałość na ściskanie: 6,0 N/mm2
Wytrzymałość na zginanie: 3,0 N/mm2
Skurcz liniowy: 0,04 %
Nasiąkliwość wodą: 15,0 %
Odporność na temperatury: -30oC - +120oC
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
najcześciej czytane najcześciej czytane
Najczęściej czytane
CEMEX edukuje o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas „Rodzinnego Rajdu Rowerowego” w Rudnikach
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt