|
Zaprawa do wykonywania renowacyjnych tynków osuszających
właściwości
Zaprawa ANTOL RISAN SYSTEM DEIDRO jest przygotowaną w zakładzie suchą mieszanką cementu, piasku kwarcowego o wyselekcjonowanej granulometrii i domieszek napowietrzających, hydrofobizujących i poprawiających gospodarkę wodną. Jej skład został opracowany specjalnie w celu uzyskania hydrofobowych tynków o dużej paroprzepuszczalności, z ograniczonym podciąganiem kapilarnym. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża. Nadaje się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. System kapilarny w związanym tynku jest neutralizowany przez hydrofobizację i obecność porów powietrza, co zapobiega kapilarnemu przenikaniu wody z wnętrza muru na powierzchnię i na odwrót, gwarantując w ten sposób zawsze czystą, suchą i pozbawioną wykwitów solnych powierzchnię. Jednocześnie dzięki dużej porowatości tynku, para wodna łatwo migruje na zewnątrz, a krystalizujące sole pozostają wewnątrz porów powietrza w tynku, bez niszczenia cementowej struktury wiązań. Właściwości tynku zostały zaprojektowane w odniesieniu do normy PN-EN 998-1, która określa wymogi wzorowane na wytycznej WTA 2-2-91 dla tynków renowacyjnych. Tynki te, stosowane na wilgotnych murach, sprawiają, że powierzchnia tynku jest czysta i sucha nawet w warunkach obecności kapilarnie wchłanianej wody w murze, a także zapobiegają tworzeniu się wykwitów solnych i pleśni.
zastosowanie
Hydrofobowość i jednoczesna przepuszczalność pary wodnej sprawiają, że ARS DEIDRO jest szczególnie wskazany jako tynk: - zewnętrzny w warstwach przypodłogowych starych budynków zapobiegający podciąganiu wilgoci i wykwitom; - elewacyjny, odporny na silne wiatry, strumienie wody i cykle zamarzania i odmarzania; - osuszający tynk wewnętrzny w podziemnych kondygnacjach budynków narażonych na kapilarnie podciąganą wilgoć; - wewnętrzny ograniczający występowanie skroplin i zapobiegający rozwojowi bakterii, pleśni, porostów, alg itp.
Tynk nie nadaje się do stałego kontaktu z gruntem oraz do stałego kontaktu z wodą stojącą lub spływającą. Przed zastosowaniem produktu wskazane są konsultacje z Działem Technicznym producenta.
|
|
Opakowanie: Worek 25 kg
Skuć zniszczony tynk na wysokość minimum 50cm nad linię wilgoci i wykwitów solnych. Usunąć zaprawę ze spoin na głębokość ok. 2cm, usunąć wszystkie oderwane, zniszczone i niespójne części tynku, spoin i, ewentualnie także cegieł, docierając do zdrowego i wytrzymałego podłoża. Dokładnie zmyć wodą pod ciśnieniem. Ewentualne większe ubytki wypełnić kawałkami cegieł i zwykłą zaprawą tynkarską.
Wykonanie blokady antysolnej: W przypadku występowania wykwitów solnych lub ogólnie zasolenia (zazwyczaj siarczanów i chlorków, w niektórych przypadkach także azotanów) należy zastosować preparat antysolny ARS ANTISALE. Po mechanicznym usunięciu wykwitów preparat należy nanieść pędzlem, wałkiem lub natrysnąć na całej powierzchni do renowacji w jednej obfitej warstwie (0,3-0,5litra/m²). Wykonanie obrzutki tynkarskiej: Po 24 godzinach od wykonania blokady antysolnej nałożyć obrzutkę tynkarską („szpryc”), „otwartą”, to jest pokrywającą maksymalnie 50% powierzchni. Zaprawę do obrzutki przygotować z cementu, piasku i produktu NEOPLAST LATEX rozmieszanego w stosunku 1:2 z wodą (zużycie NEOPLAST LATEX ok. 300g/m²). Na nowych murach stosowanie NEOPLAST LATEX nie jest konieczne, ale obrzutka musi być „otwarta”.
Nakładanie tynku: Stosując zasadę „świeże na świeże” tzn. na powoli twardniejącą, lecz jeszcze nie całkowicie utwardzoną obrzutkę nakłada się ARS DEIDRO warstwą o grubości co najmniej 2cm. Wykończyć tynk wyrównując listwą, łatą tynkarską, pacą lub szpachlą. Unikać zacierania i gładzenia, aby nie zamykać powierzchniowych porów tynku.
- W przypadku obawy przed napływem wody z podłoża, najpierw wykonać blokadę przeciwwodną z ANTOL AQUAPROOF, a następnie zamiast obrzutki wykonać szlamowanie mieszanką: NEOPLAST LATEX z wodą 1:2 i ARS DEIDRO do konsystencji szlamu. Po lekkim stwardnieniu szlamu wykonać tynkowanie omówione wyżej. - W strefach cokołowych narażonych na częste i silne rozbryzgi wody, zaleca się przed malowaniem pokrycie gładzi impregnatem PROMURAL SILICON lub PROMURAL SILICON AQ. - Nigdy nie mieszać zaprawy z cementem, gipsem lub innymi spoiwami. - Nie stosować produktu w temperaturach niższych niż +5ºC i wyższych niż +30ºC.
Woda zarobowa na worek: 17-19% / ok.4,75 litra Konsystencja (wg DIN 18555-cz.2): ok. 16 cm Masa właściwa świeżej mieszaniny (wg DIN 18555- 2): ok. 1,450 kg/l Zawartość powietrza (wg DIN 18555- 2): 31% Zatrzymywanie wody (wg DIN 18555- 7): 90% Urabialność (zmniejszenie zwartości po 15 minutach): 1,5cm Masa właściwa utwardzonej mieszaniny (wg DIN 18555- 2): 1,32 kg/l Współczynnik wytrzymałość na rozprzestrzenianie się pary wodnej – m (wg DIN 52615): 9 Wytrzymałość na ściskanie βd (wg DIN18555 - 3): 4,7 N/mm² Wytrzymałość na zginanie βbz (wg DIN18555 -3): 2,3 N/mm² Czynnik βd/βbz (wymagane βd/βbz <3,0): 2,1 Nasiąkliwość wody W24 (wg DIN 52617): 0,6 kg/ m² Głębokość wchłaniania wody: 2 mm Porowatość: 45% Moduł sprężystości przy ściskaniu (wg MIT 90) *: 4 300 N/mm²
|
|
Jesteś w dziale:
dla Wykonawców
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist
|