chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Nowość w ofercie marki Dryvit! Gotowe do montażu panele elewacyjne z efektem

Nowość w ofercie marki Dryvit! Gotowe do montażu panele elewacyjne z efektem dekoracyjnym – PanelFlex

22.03.2024
Marka Dryvit, ekspert od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, wprowadza do swojej oferty prefabrykowane, elastyczne panele dekoracyjne PanelFlex. Nowe rozwiązanie jest przeznaczone do stosowania na zewnątrz jako element systemu ocieplenia ścian zewnętrznych budynku (ETICS). Pozwala uzyskać atrakcyjny efekt wizualny w postaci powtarzalnych wzorów liniowych (ryfli) lub wzorów nawiązujących wyglądem do struktury drewna.

Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

Prefabrykowane, elastyczne panele PanelFlex są przeznaczone do stosowania na zewnątrz, w ramach systemów Dryvit ETICS. Są wykonywane z bezcementowej masy tynkarskiej i wzmocnione siatką z włókna szklanego, dzięki czemu mają odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Technologia ta umożliwia szybki montaż, który polega na przyklejeniu paneli do podłoża, czyli warstwy zbrojonej systemu ociepleń elewacji. 

Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

Po zamontowaniu panele należy zabezpieczyć poprzez pomalowanie farbą elewacyjną, bejcą lub zastosowanie podkładu gruntującego i wyprawy tynkarskiej w odpowiednio dobranym odcieniu. Rekomendowane przez producenta wysokiej jakości materiały elewacyjne Dryvit pozwalają uzyskać trwałe i odporne na promieniowanie UV kolory.
Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

Technologia PanelFlex daje możliwość tworzenia zróżnicowanych, a przy tym powtarzalnych efektów estetycznych. Dostępne warianty pozwalają uzyskać zarówno wzory liniowe w postaci ryfli – PanelFlex Linear, jak i wzory nawiązujące wyglądem do słojów drewna – PanelFlex Wood. Inspirację dla tego materiału czerpano z natury, każdy panel elewacyjny powstaje poprzez odwzorowanie przekroju różnych rodzajów deski drewnianej. 

Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

W przypadku PanelFlex Linear, z wzorem liniowym, wymiary gotowego panelu wynoszą, w zależności od wzoru, od 20 do 22 cm szerokości, przy długości 2 m i grubości ok. 5 mm. Prefabrykowane panele PanelFlex Wood są dostępne w szerokości 16 cm, mają długość 2 m i grubość ok. 1,6 mm. Poza wzorami podstawowymi, na zamówienie dostępne są także wzory specjalne.

Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

„Najważniejsze korzyści płynące ze stosowania naszego nowego rozwiązania to szybki montaż oraz szerokie możliwości swobodnego projektowania. Proponujemy różnego rodzaju, powtarzalne wzory – liniowe i z efektem drewna. Nazwa PanelFlex nawiązuje do elastyczności tego materiału oraz wszechstronności zastosowań. Panele doskonale sprawdzają się na elewacjach budynków mieszkaniowych jednorodzinnych lub wielorodzinnych, jak i w obiektach publicznych. W wersji z wzorem liniowym mogą być pomalowane farbą elewacyjną w kontrastowym odcieniu i stanowić wyrazisty akcent. W przypadku zastosowania na panelach dekoracyjnej wyprawy tynkarskiej, ich ryflowana struktura będzie jej subtelnym urozmaiceniem,” – powiedziała Marta Wysocka, Product & Specification Manager w firmie Dryvit Systems USA (Europe).

Chemia budowlana - Fot. Dryvit
Fot. Dryvit

Nowe produkty PanelFlex Linear i PanelFlex Wood, zalecane do stosowania w systemach Dryvit ETICS, są dostępne w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów marki. Przy wyborze rozwiązania na elewację warto skorzystać ze wsparcia i doradztwa technicznego ekspertów od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych Dryvit.

REKLAMA:


Autor: Dryvit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist