chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Atlas GEMINI – nowa linia tynków w technologii 4K

Atlas GEMINI – nowa linia tynków w technologii 4K

04.04.2023
Czas na kolejną rewolucyjną premierę w branży chemii budowlanej. ATLAS wprowadza na rynek nowość – linię innowacyjnych tynków GEMINI. Produkty łączą najlepsze cechy tynków elewacyjnych, a to za sprawą technologii 4K, czyli połączeniu czterech rodzajów wyselekcjonowanych kruszyw. Linia GEMINI gwarantuje korzyści do potęgi - łatwą aplikację, proste fakturowanie, a także trwałą i czystą elewację na lata.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

W ostatnich miesiącach Atlas jeszcze mocniej stawia na produkty, które są nie tylko zaawansowane technologicznie, ale przede wszystkim łatwe w użyciu i przyjazne Fachowcom. Po nowościach z kategorii gruntów czy podkładów samopoziomujących przyszedł czas na tynki, które wpływają na finalny wygląd elewacji. To ostatni, ale wizualnie najważniejszy etap termoizolacji.

Warto tutaj wspomnieć, że odpowiednia izolacja budynku zmniejsza zapotrzebowanie na energię cieplną, co przekłada się na niższe rachunki i tańszą eksploatację lokali mieszkalnych czy użytkowych. Warto stawiać na produkty nowoczesne, o wysokich parametrach jakościowych. Zwłaszcza teraz, gdy można skorzystać z atrakcyjnych programów wspierających finansowanie termomodernizacji. Takimi produktami są tynki silikonowe GEMINI, które spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania Fachowca, Inwestora czy Architekta. Linia tynków GEMINI to dwa bliźniacze produkty oparte na technologii 4K.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Formuła 4K


To cztery rodzaje kruszyw fakturujących i wypełniaczy, które na etapie aplikacji, fakturowania i użytkowania nadają tynkom wiele unikalnych właściwości .
Formuła działając na etapie aplikacji i fakturowania sprawia, że tynki z linii GEMINI są pierwszymi* tynkami zapewniającymi:
- bardzo dobre trzymanie się narzędzi i powierzchni ściany;
- brak konieczności powtórzeń i czyszczenia pacy;
- pełne pokrycie i równomierne rozłożenie kruszywa;
- trwałe kolory na elewacji;
- wysoką estetykę uzyskanej powierzchni elewacji.

* na przeprowadzonych walidacjach zewnętrznych tynków Atlas

Wprowadzane innowacje mają bezpośredni wpływ na jakość pracy z tynkami z linii GEMINI. Stosując nowe tynki Atlasa, Fachowiec od razu zauważa mniejsze spady podczas aplikacji, ponieważ nie musi martwić się o spady podczas aplikacji, ponieważ produkt dobrze trzyma się narzędzi oraz ściany. To wpływa również na zużycie materiału na elewacji. Tynk charakteryzuje się niskim zużyciem – przy aplikacji ręcznej na poziomie od 2,3 kg/m2, a przy maszynowej już od 1,9 kg/m2 Zastosowana w tynkach GEMINI formuła 4K daje Wykonawcom superłatwą aplikację oraz proste i szybkie fakturowanie. A Inwestorom gwarantuje doskonały efekt wykończenia oraz czystą elewację na lata – tłumaczy Klaudia Próchnicka, specjalista ds. marketingu produktowego.

Ochrona i czystość na wiele lat


Oprócz Formuły 4K linia GEMINI posiada również dodatkowe technologie.
Chemia budowlana - Atlas GEMINI – nowa linia tynków w technologii 4K

Mirror EFFECT chroni tynk przed utratą koloru i pozwala na zachowanie jego wysokiej trwałości eksploatacyjnej przez lata - zapewnia ochronę pigmentów przed działaniem promieni UV, odbija światło słoneczne.

BIOSEC TECHNOLOGY – dzięki wysokiej zawartości biocydów kapsułowanych gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę tynku przed rozwojem porażenia biologicznego - glony, algi i pleśnie.

Z kolei CLEAN TECHNOLOGY skutecznie zapobiega wnikaniu brudu w strukturę tynku. Szczelna struktura eliminuje możliwość przylegania cząsteczek kurzu i brudu do powierzchni wyprawy, co daje efekt samoczyszczącej elewacji.ATLAS 3D-FLEX gwarantuje elastyczność tynku oraz eliminuje powstawanie mikrorys na jego powierzchni. Zawarte w nim włókna maja zdolność do kompensowania odkształceń termicznych w okresie lato-zima oraz przy gwałtownych zmianach temperatury na powierzchni elewacji.

GEMINI RS oraz GEMINI R są dostępne w wiadrach o pojemności 25 kg.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas

Najważniejsze właściwości GEMINI


Technologia 4K
- łatwa aplikacja;
- proste i szybkie fakturowanie;
- doskonały efekt wykończenia;
- czysta elewacja.Mirror EFFECT
- wysoki stopień odbicia światła od powierzchni elewacji;
- skuteczna ochrona koloru przed działaniem UV;
- obniżenie temperatury powierzchni tynku.

BIOSEC TECHNOLOGY – ochrona elewacji przed rozwojem grzybów, glonów i pleśni przez długie lata.
CLEAN TECHNOLOGY – trwały w czasie efekt samoczyszczący
ATLAS 3D-FLEX - ochrona przed mikrorysami i pogłębiającymi się pęknięciami tynku
Zużycie przy aplikacji ręcznej w GEMINI RS na poziomie od 2,3 kg/ m2, przy aplikacji maszynowej od 1,9 kg/m2.
Zużycie przy aplikacji ręcznej w GEMINI R na poziomie od 2,2 kg/ m2, przy aplikacji maszynowej od 1,9 kg/m2.

Więcej informacji na temat ATLAS GEMINI RS i R można znaleźć na stronie internetowej https://www.atlas.com.pl/ .

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.3)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt