chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » NOWOŚĆ NA RYNKU! Crystal Effect – czystość elewacji na nowym poziomie

NOWOŚĆ NA RYNKU! Crystal Effect – czystość elewacji na nowym poziomie

21.03.2023
Tynk cienkowarstwowy, który nie brudzi się i nie szarzeje? Czy to w ogóle możliwe? Przedstawiamy innowacyjny zestaw z pierwszym na rynku tynkiem mineralnym w postaci pasty, dzięki któremu elewacja bardzo długo pozostaje krystalicznie czysta i niezwykle trwała!

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Każdy inwestor marzy, by fasada jego domu jak najdłużej zachowała swój pierwotny, nieskazitelny wygląd, bez generowania dodatkowych kosztów w trakcia jego użytkowania. Niestety wiele otaczających nas elewacji ma skłonności do przedwczesnego starzenia się. Warto wiedzieć, że przy standardowych tynkach w paście już w 12-15°C spoiwo organiczne zaczyna mięknąć w porównaniu do stanu początkowego (temperatura zeszklenia Tg). Osiadające wówczas na elewacji kurz i zanieczyszczenia smogowe, przyklejają się do jej powierzchni, a drobne cząsteczki łączą się na stałe z powłoką i nie mogą zostać spłukane podczas deszczu. Doprowadza to do szarzenia elewacji, a promienie nie mogą się od niej odbijać, w efekcie czego traci ona swój blask. Widać to szczególnie przy jasnej kolorystyce.

Innowacyjny zestaw Baumit CrystalSet pozwala o tym zapomnieć i długo cieszyć się pięknym wyglądem fasady, bez częstych zabiegów konserwacyjnych, takich jak mycie czy malowanie elewacji. Sprawdzi się on zarówno jako element systemu ocieplenia opartego na styropianie lub wełnie mineralnej, lecz można go zastosować także na nowe i stare podłoża mineralne.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Naturalny skład


CrystalSet to duet, jakiego jeszcze nie było na polskiej scenie budowlanej. Pierwszoplanową rolę odgrywa w nim Baumit CrystalTop – pierwszy na rynku tynk mineralny w postaci pasty gotowej do użycia. Bazuje on głównie na składnikach pochodzących z natury – 95% jego składu stanowią mineralne składniki pochodzenia krystalicznego i nieorganicznego z naturalnych źródeł, w tym wiążące hydraulicznie, a pozostałe 5% stanowi rewolucyjne technologicznie spoiwo mineralne.

Niezwykła trwałość i czystość


Przewaga mineralnych składników wraz z innowacyjnym spoiwem sprawiają, że tynk Baumit CrystalTop jest niebywale wytrzymały i odporny na warunki pogodowe. Nie jest termoplastyczny, co oznacza, że nie ulega uplastycznieniu pod wpływem wzrostu temperatury. Do minimum ogranicza to ryzyko pojawienia się spękań na jego powierzchni. To jednak dopiero początek niezwykłych możliwości tego mineralnego tynku premium. Jego krystaliczna powierzchnia, w połączeniu z właściwościami antystatycznymi (tzw. crystal effect), zapewniają elewacji najwyższą ochronę przed agresywnymi zanieczyszczeniami z powietrza. Dużym atutem tego produktu jest także wysoka dyfuzyjność pary wodnej, w efekcie czego tworzy on na elewacjach „oddychającą” warstwę wykończeniową.

Wszystko to razem sprawia, że elewacja pokryta tynkiem Baumit CrystalTop jest nie tylko trwała, lecz także długo pozostaje czysta i nie szarzeje, a co za tym idzie jest wysoce odporna na starzenie się. Dzięki temu nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych w postaci mycia, uzupełniania ubytków czy malowania oraz ponoszenia związanych z tym wydatków.
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Bogata kolorystyka


Tynki elewacyjne we współczesnej odsłonie pełnią nie tylko funkcję ochronną, lecz także ważną rolę dekoracyjną. Warto zatem wspomnieć, że debiutujący na rynku tynk mineralny w postaci pasty, jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i struktur. To natomiast oznacza wiele możliwości w zakresie projektowania i wykańczania fasad.

Akcja-aktywacja


Tynk Baumit CrystalTop występuje w zestawie z dedykowanym aktywatorem Baumit CrystalActivator, przeznaczonym do użycia jako warstwa podkładowa. Jego zadaniem jest uruchomienie procesu wiązania i krystalizacji tynku, dlatego oba te produkty powinny być zawsze stosowane w komplecie.

Łatwa aplikacja


Właściwości Baumit CrystalSet docenią z pewnością nie tylko architekci i inwestorzy, lecz także ci, którzy na co dzień wykonują prace elewacyjne. Oba produkty wchodzące w skład tego unikalnego zestawu są łatwe w aplikacji, a tynk Baumit CrystalTop dodatkowo łatwo się zaciera, gwarantując wysoką wydajność prac. Na podkreślenie zasługuje również pewność koloru i struktury, znana z tynków gotowych do użycia. Dużym plusem z perspektywy wykonawcy jest także bezpieczeństwo i brak problemów związanych z aplikacją produktu w szerokich granicach technologicznych.Piękna, przyciągająca spojrzenia elewacja to najlepsza wizytówka każdego budynku. Jeśli szukasz rozwiązania opłacalnego ekonomicznie w perspektywie długoterminowej, które zapewni spokój na lata, to zestaw Baumit CrystalSet z pewnością najlepiej spełni te oczekiwania.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
Error: Table 'nevicom2_chemia.chemia_najczesciej_czytane_1miesiac' doesn't exist