chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » NOWOŚĆ! WODER SX – hydroizolacja z efektem krystalizacji

NOWOŚĆ! WODER SX – hydroizolacja z efektem krystalizacji

09.11.2022
ATLAS WODER SX zabezpiecza przed negatywnym i pozytywnym odziaływaniem wody. Posiada bardzo szerokie spectrum zastosowania. Zalecany jest do wykonywania izolacji podziemnych części budynków, fundamentów, piwnic, cokołów, schodów zewnętrznych, balkonów oraz konstrukcji inżynierskich, np.: zbiorników na ścieki komunalne, gnojowice itp.

Chemia budowlana - Fot. Atlas
Fot. Atlas
- Jest szczególnie rekomendowany do izolacji zbiorników żelbetowych, jazów, przepustów, studzienek itp. - dzięki zdolności do samouszczelnienia mikrorys.
- Może być stosowany do izolacji przegród budowlanych w obiektach zabytkowych, również na powierzchniach o wysokim stopniu skażenia solami budowlanymi.
- Służy do wykonywania izolacji typu wannowego obiektów zawilgoconych.
- Może być stosowany jako izolacja zespolona pod płytki ceramiczne - wewnątrz i na zewnątrz budynków na podłożach mineralnych np. podkładach cementowych, powierzchniach betonowych itp.
- Umożliwia wykonanie skutecznego zabezpieczenia naroży i dylatacji wraz z zatopioną w nim taśmą ATLAS HYDROBAND 3G – zastosowanie taśmy (dozbrojenie powłoki) wymagane jest w miejscach koncentracji naprężeń - chroni krawędzie połączeń ścian i podkładów podłogowych oraz szczeliny dylatacyjne.
- Może stanowić pierwszą powłokę izolacyjną na silnie zawilgoconych murach, umożliwiającą nakładanie zewnętrznych izolacji z powłok bitumicznych: np. masy typu KMB, np. IZOHAN WM-2K.

Główne właściwości


- ATLAS WODER SX produkowany jest w postaci suchej mieszanki wysokiej jakości cementów, żywic proszkowych najnowszej generacji, wypełniaczy mineralnych oraz środków modyfikujących i dodatków uszczelniających.
- Może być stosowany jako warstwa ostateczna bez konieczności stosowania warstw wykończeniowych lub ochronnych – jest odporny na UV, mróz i starzenie. Jeżeli izolacja wykonana z ATLAS WODER SX będzie narażona na oddziaływania mechaniczne, np. na ruch pieszy, należy osłonić ją np. poprzez wykonanie posadzki, tynku niezawierającego gipsu albo okładziny z płytek mocowanej zaprawami klasy C2, np.: ATLAS GEOFLEX lub ATLAS PLUS.
- Może być stosowany bezpośrednio pod płytki - jako hydroizolacja zespolona.
- Skutecznie zabezpiecza mury ceglane i kamienne murowane na pełną spoinę.
- Odporny na pozytywne i negatywne parcie wody:
- 7 bar (70 m słupa wody) w przypadku parcia pozytywnego, tzn. działającego od strony nanoszenia wyprawy,
- 5 bar (50 m słupa wody) w przypadku parcia negatywnego, tzn. działającego od strony przeciwnej do nanoszonej wyprawy.
- Posiada wysoką przyczepność:
- minimum 1,5 MPa do typowych podłoży betonowych,
- minimum 1,45 MPa do cegły.
- Odporność chemiczna – związana zaprawa jest odporna na komunalne ścieki, gnojowicę jak również agresywne wody gruntowe – środowisko klasy XA1, XA2, XA3.
- Siarczano-odporny - umożliwia zastosowanie również na ekstremalnie zasolonych powierzchniach (stężenie jonów SO4-2 <5%), np. przy wykonywaniu izolacji przeciwwodnych w budynkach zabytkowych, w tym izolacji typu wannowego, aplikowanych od strony wewnętrznej na murach kamiennych, ceglanych i mieszanych. Bezpośrednio na powłokach izolacyjnych mogą być układane systemowe tynki renowacyjne ATLAS (produkty: ATLAS TRO, TRP, TR, TS, itp.).
- Przywiera do podłoża bez gruntowania.
- Wiąże bezskurczowo – w trakcie wiązania nie pojawiają się charakterystyczne dla zapraw cementowych rysy i pęknięcia skurczowe.
- Możliwość aplikacji mechanicznej.

REKLAMA:


Technologia krystalizacji


ATLAS WODER SX to produkt innowacyjny technologicznie – nie tylko skutecznie uszczelnia strukturę betonu, ale także dzięki efektowi krystalizacji, zamyka rysy o szerokości do 0,4 mm, które mogą wystąpić w podłożu już w trakcie eksploatacji. Rysy są zabudowywane przez sole nierozpuszczalne w wodzie, które krystalizując stopniowo tamują przeciek. Kryształy soli nabudowują się w szczelinach, aż do momentu całkowitego, szczelnego wypełnienia rys. Prowadzi to do uszczelnienia i zaniku sączenia wody. Krystalizacja izoluje powierzchnię i stanowi dodatkowe zabezpieczenie podłoża również w przypadku lokalnego uszkodzenia powłoki lub podłoża. Zapewnia to stałą i ciągłą ochronę przed wilgocią i wodą.

Zużycie


Łączna grubość powłoki powinna być dobrana do warunków oddziaływania wody na uszczelnianą powierzchnię.

Chemia budowlana - NOWOŚĆ! WODER SX – hydroizolacja z efektem krystalizacji


Opakowania


Worki papierowe: 25 kg.

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl korter.pl
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt