chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Strefa wykonawcy, fachowca Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
str. główna » strefa wykonawcy » Nowość ! Akcja reaktywacja – nowa masa naprawcza UZIN NC 182 NEW

Nowość ! Akcja reaktywacja – nowa masa naprawcza UZIN NC 182 NEW

18.02.2021
W styczniu 2021 firma UZIN wprowadziła do swojej oferty innowacyjną masę naprawczą UZIN 182 NC NEW z efektem reaktywacji. Unikatową zaletą tej stabilnej, drobnoziarnistej i szybkoschnącej cementowej masy wygładzającej jest możliwość jej ponownego rozrobienia po upływie czasu obróbki. Pozwala to wyeliminować przestoje w pracach posadzkarskich i zmniejszyć straty materiału.

Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin
Wykonawcy prac posadzkarskich często napotykają na trudności związane z dokładnym obliczeniem ilości masy naprawczej, jaka jest potrzebna do wyrównania podłoża. Trudno bowiem precyzyjnie uwzględnić w kalkulacji wszelkie zagłębienia i nierówności. Aby utrzymać zakładane tempo prac i uniknąć niepotrzebnych przestojów, wykonawcy dokonują przybliżonych szacunków i bardzo często przygotowują więcej masy niż jest to niezbędne. W efekcie dochodzi do strat materiału. Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy przewidywany zakres czynności zajmuje więcej czasu niż zakładano, a niewykorzystana masa ulega stężeniu. Nowa masa NC 182 NEW z efektem reaktywacji rozwiązuje ten problem dzięki możliwości przywrócenia jej właściwości roboczych po upływie czasu obróbki.

UZIN NC 182 NEW – szybkość i efektywność


Wysokoefektywna masa UZIN NC 182 NEW powstała w odpowiedzi na oczekiwania wykonawców. Oferuje ona bardzo dużą wszechstronność zastosowań, szybkość wiązania, stabilność gwarantującą brak spękań oraz odporność na działanie wilgoci alkalicznej. Innowacyjna formuła UZIN NC 182 NEW z efektem reaktywacji cechuje się ponadto wydłużonym czasem obróbki, który wynosi 20 minut. Nawet po jego upływie masę wystarczy tylko ponownie rozmieszać przy użyciu mieszadła, aby odzyskała swoje pierwotne właściwości. Produkt jest znów gotowy do użycia, co oznacza większą płynność pracy i oszczędność czasu, jaki należałoby poświęcić na przygotowanie nowej masy. Jednocześnie zwiększa się efektywność wykorzystania materiału, co przekłada się na zmniejszenie ilości odpadów. UZIN NC 182 NEW pozwala przyspieszyć i ułatwić prace posadzkarskie na jeszcze więcej sposobów. Dzięki szybkiemu wiązaniu wykonaną z jego użyciem powierzchnię można zagruntować i pokryć okładziną już po 60 minutach. Drobnoziarnista masa posiada gładką strukturę, dzięki czemu powierzchnia nie wymaga szlifowania.
Przeczytaj również: Zaradzić ubytkom w podłożu
Chemia budowlana - Fot. Uzin
Fot. Uzin

Wszechstronny i elastyczny produkt


Masa UZIN NC 182 NEW to uniwersalny produkt, który może być stosowany na bardzo zróżnicowanych podłożach budowlanych – nie tylko na popularnych jastrychach cementowych i anhydrytowych, lecz także płytach wiórowych czy OSB. Nadaje się do tworzenia warstw we wszystkich grubościach, a także może być rozprowadzana „na zero”. Idealnie sprawdza się także przy układaniu nowej okładziny na starą podłogę. Można ją z powodzeniem stosować na istniejące płytki ceramiczne i z kamienia naturalnego, jak również lastriko. Dzięki optymalnej stabilności wymiarowej i wytrzymałości jest odpowiednia do pomieszczeń z wodnym ogrzewaniem podłogowym oraz podłóg poddawanych nawet dużym obciążeniom mechanicznym. Zachowuje swoje właściwości zarówno w warunkach biurowych, jak i w szpitalach czy magazynach.

REKLAMA:

Cena: ok. 125 zł / 20 kg
Producent: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica

Autor: Uzin - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

dla Wykonawców

Programy partnerskie
Reklama
STREFA PARTNERA
kuma.pl sukcesgroup.pl
gethome.pl
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt