chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
sposób wyświetlania:
Najnowsze wiadomości z branży

W końcu listopada br. przychody Grupy PSB Handel S.A. (centrali) przekroczyły kolejną magiczną barierę - 4 mld zł. Warto przypomnieć, że pułap 3 mld zł spółka pokonała w roku 2020, zaś rok 2021 zaowocował wynikiem bliskim 3,8 mld zł. Tak dobry wynik z jednej strony jest efektem znaczących wzrostów cen większości materiałów dla budowy, remontów oraz utrzymania domów i mieszkań, zaś z drugiej wzrostem liczby placówek handlowych sieci PSB.

Targi BUDMA należą do czołówki branżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej i przyciągają przedsiębiorców z całego świata. Kluczową rolę w zdobywaniu klientów odgrywają Program Hosted Buyers oraz Międzynarodowa Strefa Spotkań. W ich ramach uczestnicy będą mogli znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych z zagranicy, a dostęp do kompleksowej wiedzy, jak globalnie kierować rozwojem firmy, ułatwi to zadanie.

Grupa PSB Handel S.A. śledzi ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu, co pozwala obserwować zmiany trendów, które oddaje wykres.

Nowy serwis korporacyjny sniezkagroup.com ułatwi interesariuszom, w tym inwestorom i przedstawicielom mediów, dostęp do istotnych informacji na temat Śnieżki i całej Grupy Kapitałowej. W serwisie znajdują się bieżące i archiwalne materiały wynikowe, aktualności, a także galeria zdjęć do pobrania. Niebawem w strukturę strony zostanie włączony serwis ESG.

Domy jedno- i wielorodzinne, kamienice, biurowce, hotele, ośrodki zdrowia, placówki oświaty, obiekty historyczne i wiele innych budynków – to właśnie one i ich elewacje tworzą scenerię dla naszego życia, wpływając na jego jakość. Dlatego zasługują, by je docenić. Jury konkursu Fasada Roku 2022 właśnie wyłoniło najlepsze realizacje w naszym kraju, wykończone materiałami Baumit. To jednak nie koniec emocji...

CEMEX Polska już po raz czwarty otrzymał Złotą Kartę Liderów Bezpiecznej Pracy na lata 2023-2024. Wyróżnienie zostało przyznane firmie jako członkowi Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, w ramach oceny dokonywanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Partnerzy łańcucha wartości połączyli siły z AkzoNobel w dziedzinie rozwiązań cyrkularnych, wydajności procesów i redukcji rozpuszczalników, aby wspólnie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w łańcuchu wartości farb i powłok. Po niedawnym Discovery Day, podczas którego zaprezentowano wyniki i wnioski z pierwszej fazy firmowego wyzwania Paint the Future Collaborative Sustainability Challenge, powołano pięć zespołów.

Firma Greinplast uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów za pośrednictwem platformy sklep.greinplast.pl. Farby, specjalistyczne preparaty, kleje a nawet tynki można teraz zamawiać online z opcją dostawy kurierem lub odbioru w punktach partnerskich.

Synthos zwyciężył w prestiżowym konkursie Diamentów Innowacji 2022 otrzymując nagrodę dla firmy skutecznie wprowadzającej wysokiej jakości innowacyjne produkty i technologie dla przemysłu chemicznego. Kapituła wyróżniła nowy eko-produkt z portfolio spółki, dyspersję styrenowo-akrylową Synexil® SAB 05 przeznaczoną do produkcji ekologicznych wyrobów chemii budowlanej: m.in. farb do pokojów dziecięcych lub dla alergików. Nagrodę w imieniu spółki odebrał Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Synthos S.A., Michał Nowak.

CEMEX Polska z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”. Jury doceniło raport firmy za rok 2021, zatytułowany „Future in Action”. Laureatów poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 28 listopada w Sali Notowań GPW. Organizatorami konkursu byli: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Accolade odsłoniło kolejny mural na terenie parku przemysłowego, w ramach Accolade Industrial Art - tym razem w Gorzowie Wielkopolskim. To kolejna grafika zaprojektowana i namalowana przez dwóch uznanych artystów muralowych - Jakuba Bitkę i Łukasza Chwałka - podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch projektów na zbiornikach wodnych w Zielonej Górze i Mińsku Mazowieckim.

Magia świateł, gracja ruchów, piękne stroje i wielkie emocje. Wszystko za sprawą III edycji ogólnopolskiego turnieju tańca towarzyskiego eMotion Dance Festival, który 20 listopada ponownie zagościł w Oświęcimiu. Areną wydarzeń stała się po raz kolejny hala sportowa Szkoły Podstawowej z oddziałami Mistrzostwa Sportowego, a sam turniej przeprowadzono pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta i przy wsparciu firmy Austrotherm, producenta najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych w Polsce.

Branża spożywcza ma bardzo wysokie wymagania wobec posadzek. Muszą być wyjątkowo odporne nie tylko na obciążenia mechaniczne i chemiczne, ale i oddziaływania termiczne. Zgodność z przepisami higienicznymi, potwierdzona przez niezależne zewnętrzne instytuty, jest również konieczna. Takie wymagania spełniają systemy posadzek Remmers Crete.

Niezależny instytut badawczy potwierdził, że dyspersja Synthos Synexil AF 33 spełnia wysokie wymagania normy IOS-MAT-0066 upowszechnionej i stosowanej m.in. przez IKEA. Ta specyfikacja określa szerokie wymagania dotyczące powłok, zarówno jeżeli chodzi o ich skład, jak i odporność na zabrudzenia czy temperaturę. Synexil AF 33 to odpowiedź na wymagające oczekiwania producentów powłok do drewna, którzy szukają wysokiej jakości dyspersji będących bazą dla swoich produktów.
1
23456789następna »
« poprzednia
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Pozostałe wiadomości
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt