chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » System hydroizolacji Sika w praktyce

System hydroizolacji Sika w praktyce

14.09.2015
Hydroizolacja tarasu systemem Sika na przykładzie pałacu w miejscowości Tleń.

Chemia budowlana - Fot. SIKA
Fot. SIKA


Chemia budowlana - Fot.SIKA
Fot.SIKA
Właściciele pensjonatu „Samotnia” położonego w miejscowości Tleń zdecydowali się na remont tarasu. Pensjonat mieści się w stuletnim zabytkowym budynku. Zlokalizowany jest nad Wdą, w otoczeniu Parku Narodowego Bory Tucholskie. Powierzchnia tarasu wynosi około 210 m2. Zadaniem było wyrównanie betonowego podłoża i położenie hydroizolacji. Betonowa powierzchnia zewnętrzna narażona jest na uszkodzenia wynikające z penetracji wody. Aby zapewnić dostateczne zabezpieczenie właściciele zdecydowali się na system Sika.
REKLAMA:


Etapy naprawy
Naprawa tarasu składała się z dwóch etapów. Pierwszy obejmował wyrównanie podłoża zaprawą PCC (na bazie cementu modyfikowanego polimerem) Sika Repair- 20F. Drugi krok, to aplikacja systemu Sika Balcony Premium (certyfikowany system hydroizolacji balkonów i tarasów.

System Sika Balcony Premium:
- materiał gruntujący Sika® Bonding Primer;
- jednoskładnikowa, elastyczna, odporna na promieniowanie UV i inne warunki atmosferyczne żywica poliuretanowa Sikafloor®-405 o wysokich właściwościach wodoszczelnych;
- mata wzmacniającą z włókien szklanych Sika® Reemat Premium;
- płatki dekoracyjne Sikafloor® Premium DECO;
- transparentna powłoka doszczelniająca Sikafloor®-416 stosowana do wykonywania
mocnych i twardych warstw zamykających.


Chemia budowlana - Fot. SIKA
Fot. SIKA
System Sika® Balcony Premium wykorzystuje technologię MTC (Moisture Triggered Chemistry), która opiera się na reakcji utwardzacza z wilgocią zawartą w powietrzu. Wilgoć zawarta w powietrzu reaguje bezpośrednio z izocyjanianem utwardzacza tworząc wiązanie chemiczne o dużej szczelności. Zalety technologii MTC:
- brak powstawania dwutlenku węgla przy reakcji;
- natychmiast po aplikacji żywica jest wodoszczelna i odporna na deszcz;
- możliwość aplikacji przy zmiennej pogodzie.Zastosowany system Sika® Balcony Premium stanowi kompletne rozwiązanie na balkony oraz tarasy o konstrukcji betonowej. Dzięki trwałości i szczelności gwarantuje zabezpieczenie hydroizolacyjne na lata. Dostępny jest w wielu kolorach.

Źródło: Sika

Autor: Sika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sika
Nowości z firmy Sika
Czytelnia firmy Sika
Poradnik firmy Sika
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt