chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Baumit FlexMarmor – zaprawa klejowa elastyczna w zastosowaniu

Baumit FlexMarmor – zaprawa klejowa elastyczna w zastosowaniu

27.07.2015
Firma Baumit oddała do dyspozycji wykonawców nową zaprawę klejową Baumit FlexMarmor. Ta wysokoelastyczna mieszanka na bazie białego cementu pozwala na montaż płytek wewnątrz i na zewnątrz budynku, co więcej, jest odporna na obciążenia termiczne i statyczne. Może być zatem używana do klejenia płytek w każdym pomieszczeniu, jak również na balkonie oraz elewacji.

Chemia budowlana -  Fot. Baumit
Fot. Baumit
Płytkarze poszukują rozwiązań, które nie tylko przyspieszają klejenie okładziny, ale także dają pewność mocowania płytek w kuchni i łazience, czyli mokrych pomieszczeniach, a także na balkonie i tarasie, czyli miejscach narażonych na duże obciążenia wynikające z warunków atmosferycznych. Odpowiedzią na tego rodzaju zapotrzebowanie jest zaprawa klejowa Baumit FlexMarmor, nowość w ofercie firmy Baumit. Mieszanka ta przeznaczona jest do klejenia wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych, gresowych oraz klinkierowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Warto podkreślić, że biały kolor masy nie powoduje przebarwień nawet na jasnych płytkach z kamienia naturalnego. Mieszanka firmy Baumit została sklasyfikowana wg normy – PN-EN 12004:2002 – C2TE S1. Oznacza to, że jest ona odkształcalna i może być używana na podłoża o podwyższonych wymaganiach. Dzięki temu jest to rozwiązanie, które można stosować na posadzki z ogrzewaniem podłogowym oraz powierzchnie narażone na odkształcenia poprzeczne. Wykonawcy z pewnością docenią tiksotropowość, która zapobiega spływowi płytki, dzięki czemu jest możliwe klejenie okładziny na ścianach od góry do dołu.

Chemia budowlana -  Fot. Baumit
Fot. Baumit
Zaletą zaprawy Baumit FlexMarmor jest również jej mrozoodporność. Dzięki temu może ona być stosowana na tarasach, balkonach, jak również do klejenia płytek klinkierowych na elewacji budynku. Godną uwagi zaletą, jest możliwość stosowania Baumit FlexMarmor na istniejące płytki ceramiczne. Dzięki temu wyeliminowana zostaje konieczność skuwania starej okładziny, co znacznie redukuje koszty i czas remontu.
REKLAMA:


Źródło: Baumit

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt