chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ruszyły dwie nowe proekologiczne Wytwórnie Betonu Towarowego CEMEX

Ruszyły dwie nowe proekologiczne Wytwórnie Betonu Towarowego CEMEX

10.09.2013
Kąty Wrocławskie i Ostrołęka to lokalizacje nowych Wytworni Betonu Towarowego CEMEX posiadających pełny zespół urządzeń do recyklingu betonu, dzięki czemu prowadzona produkcja jest procesem bezodpadowym i proekologicznym.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex
Wytwórnie posiadają nowoczesny w pełni skomputeryzowany, rejestrujący całkowity proces produkcji betonu oraz umożliwiający pełną i ciągłą kontrolę węzeł typu ARCEN M2 o pojemności zarobowej 2 m3 i wydajności rzeczywistej 70 m3 betonu na godz.

W skład każdej wytwórni wchodzą 3 silosy na cement mogące pomieścić 200 ton różnych rodzajów cementów pozwalające na jednoczesna produkcję betonów na różnych cementach. Dodatki i domieszki chemiczne są przechowywane w specjalnym do tego celu przeznaczonym i zamkniętym pomieszczeniu skąd są dozowane przez zautomatyzowany system pozwalający na jednoczesne dozowanie 5 różnych komponentów.
REKLAMA:


Całość procesu odbywa się w izolowanym i ogrzewanym ciągu technologicznym, gdzie wszystkie składniki są odmierzane wagowo przy użyciu elektronicznych wag posiadających aktualne legalizację. Stosowana technologia produkcji pozwala na produkcję mieszanek betonowych w zakresie temperatur od -25 do +35 C. Prawidłową i sprawną produkcję w okresach zimowych umożliwia zautomatyzowany kontener grzewczy pozwalający na jednoczesne ogrzewanie kruszyw oraz wody do produkcji mieszanki betonowej.

Produkcja nadzorowana jest przez niezależną jednostkę BARG Laboratorium Warszawa oraz Dział Technologii CEMEX Polska. Obecnie firma CEMEX posiada 40 Wytwórni Betonu Towarowego na terenie Polski, dzięki temu może zapewnić szybką i sprawną dostawę betonu na prowadzone inwestycje.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt