chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trendy zmian cen materiałów budowlanych w lipcu 2013

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w lipcu 2013

14.08.2013
W lipcu 2013 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły minimalnie ceny w 5 grupach, w tym materiałów ściennych ceramicznych (+1,2%), a o mniej niż 1% gazobetonów, chemii budowlanej, drewna i mat. Drewnopochodnych oraz suchej zabudowy. Spadły ceny też w 5 grupach, w tym izolacji wodochronnych (-4,8%), a o mniej niż 0,5% pokryć i folii dachowych, rynien, silikatów, izolacji termicznych i stolarki otworowej, parapetów. Ceny narzędzi i sprzętu budowlanego nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły ceny farb, lakierów, tapet (+2,8%), a spadły o mniej niż 0,5% cementu, wapna, instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz wyrobów stalowych. Ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik pesymizmu związanego ze spadkiem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VI 2013 r., w porównaniu z analogicznym okresem 2012 r., przyjął wartość minus 22,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 18,6%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 26,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 15,7%.

REKLAMA:


Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do składów Grupy PSB) w lipcu 2013 r. były o 15% wyższe niż przed rokiem oraz o 12% wyższe niż w czerwcu 2013 r. Sprzedaż po siedmiu miesiącach 2013 roku była niższa o 3,2% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Chemia budowlana - Fot. PSB
Fot. PSB


Autor: Grupa PSB S.A. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Grupa PSB
Nowości z firmy Grupa PSB S.A.
Czytelnia firmy Grupa PSB S.A.
Poradnik firmy Grupa PSB S.A.
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt