chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak wybrać materiał wysokiej jakości

Jak wybrać materiał wysokiej jakości

31.07.2013
Na rynku dostępna jest szeroka paleta materiałów budowlanych w różnych cenach. Ale poza ceną, różni je na ogół też jakość. Im tańszy produkt, tym większe prawdopodobieństwo, że cechują go niższe parametry techniczne, wytrzymałościowe i użytkowe. Niestety, nie wszyscy producenci czy dystrybutorzy deklarują na opakowaniach rzeczywiste właściwości oferowanych przez siebie produktów. Dotyczy to też producentów materiałów izolacyjnych.

Chemia budowlana - Fot. TermoOrganika
Fot. TermoOrganika
Problem w tym, że przeciętny Kowalski, a nawet fachowiec z wieloletnim doświadczeniem nie są w stanie – patrząc na materiał w hurtowni czy składzie – zweryfikować prawdziwości podanych parametrów. Muszą zawierzyć producentowi. Precyzyjne badania wykonywane są bowiem przez wyspecjalizowane, certyfikowane jednostki badawcze, które wydają atesty, certyfikaty i potwierdzają zgodność produktu z deklarowanymi przez wytwórcę właściwościami.

Jakie więc materiały wybierać? Pewność, iż kupujemy produkt o podanych na opakowaniu właściwościach, mamy w przypadku wyboru towaru firm, których produkty podlegają kontrolom realizowanym przez niezależne laboratoria, np. ITB, który przyznaje Rekomendacje Techniczne i Jakości. Każda z firm, zainteresowanych taką rekomendacją, musi zgodzić się na to, że inspektorzy - nie informując producenta o kontroli - w wybranym przez siebie czasie i miejscu kupią dowolną partię materiału budowlanego i poddadzą go szczegółowym testom. Jeśli ich wyniki będą pozytywne, a parametry zgodne z deklarowanymi, produkt może otrzymać certyfikat.

Innym sposobem weryfikacji producentów jest ograniczenie się tylko do tych firm, które – choć nie ma takiego wymogu dla oferowanych przez nie produktów – uzyskały Certyfikat Zgodności z normą europejską EN. Tak oznaczone wyroby podlegają również wnikliwym testom jakości w niezależnych od producentach laboratoriach. Pojawienie się na rynku materiałów o parametrach innych niż deklarowane i innych niż określone w normach polskich i europejskich, negatywnie wpływa na postrzeganie całej branży. Tymczasem to krzywdzące dla renomowanych producentów, od lat oferujących materiały wysokiej jakości i innowacyjne, pozytywnie przechodzące wszystkie kontrole.
REKLAMA:


Kupując styropian takich firm klient ma zawsze pewność zadeklarowanych parametrów technicznych. Potentaci na rynku produkcji styropianu, m.in. Termo Organika, oferują wyroby najwyższej lasy, wyprodukowane zgodnie z restrykcyjnymi wymogami technicznymi i technologicznymi. Na rynku materiałów budowlanych większość producentów ogranicza kontrole jakości tylko do tych podstawowych, do których zmuszają ich przepisy. To jednak nie wystarcza – o czym świadczy mnogość niepełnowartościowych produktów na rynku. Dlatego najlepiej wybierać wyroby droższe, ale potwierdzonej jakości.


Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika
Czytelnia firmy Termo Organika
Poradnik firmy Termo Organika
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt