chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Termomodernizacja budynku i jej korzyści

Termomodernizacja budynku i jej korzyści

22.07.2013
W środku lata, kiedy żar leje się z nieba, a upał sięga 35 stopni, ciężko jest znaleźć schronienie. Najlepiej oczywiście schłodzić się w basenie, jeziorze lub morzu popijając zimne drinki, ale można poczuć się rześko także we własnym domu. Jak? Po prostu ocieplając jego ściany styropianem, czyli wykonując popularną termomodernizację.

Chemia budowlana - Fot. Termo Organika
Fot. Termo Organika
Styropian dobrej jakości spełnia swoje zadanie nie tylko zimą, chroniąc przed mrozem, ale również w lato, chroniąc przed upałem. Mieszkańcy starych kamienic mają to szczęście, że ściany przedwojennych budynków tworzą naturalną, grubą warstwę izolacyjną. Dzięki temu ich mieszkania są przyjemnie chłodne w gorące dni, inaczej niż w tradycyjnych nieocieplonych budynkach. Na szczęście, taki sam efekt można osiągnąć ocieplając dom np. 15 cm warstwą styropianu w kropki, która chroni tak samo skutecznie, jak betonowa ściana o grubości 400cm.

- W dobrze ocieplonym domu nie będzie zimno jak w średniowiecznym zamku, ale na pewno o wiele chłodniej, niż w budynku, który nie posiada odpowiedniej warstwy izolacji termicznej - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki, największego polskiego producenta płyt styropianowych – Ci, którzy chcą mieć odpowiedni mikroklimat w swoim domu, a nie chcą wydawać majątku na klimatyzację powinni zabezpieczyć swój dom termicznie. Zysk jest podwójny, bo przecież zimą zapłacą mniej za ogrzewanie.

Sezon budowlany jest w pełni, warto więc pamiętać o termoizolacji budynku. Jej właściwe wykonanie zapewni komfort mieszkańcom, a właściciel domu zaoszczędzi pieniądze.
REKLAMA:
Autor: Termo Organika - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Termo Orga
Nowości z firmy Termo Organika,
Czytelnia firmy Termo Organika,
Poradnik firmy Termo Organika,
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt