chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » ISOVER Profit-Mata

ISOVER Profit-Mata

27.02.2013
Nawet trzy i pół tysiąca złotych rocznie można zaoszczędzić na ogrzewaniu domu poprzez jego odpowiednie ocieplenie. Obecnie oszczędność energii jest istotnym elementem branym pod uwagę już na etapie projektowania inwestycji budowlanej. Straty ciepła przez niewłaściwie izolowane dachy i podłogi sięgają 25-30 procent. ISOVER Profit-Mata – wełna mineralna otrzymana z włókien szklanych – pozwala powstrzymać ten proces.

Chemia budowlana - ISOVER Profit-Mata<br />
ISOVER Profit-Mata to produkt przeznaczony do izolacji termicznej i akustycznej dachów skośnych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, stropodachów dwudzielnych oraz stalowych i drewnianych konstrukcji szkieletowych. Wyróżnia się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła λ (lambda) = 0,035 W/(m·K). Razem z ISOVER Multimax 30 i Super-Matą tworzy rodzinę produktów dedykowanych do izolacji dachów skośnych o najniższych współczynnikach przenikania ciepła.

Dzięki Profit-Macie ISOVER para wodna swobodnie przenika przez włókna na zewnątrz. W ten sposób ściany oddychają, co zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów oraz sprzyja tworzeniu zdrowego mikroklimatu w domu. Specjalna technologia układania włókien i tym samym wysokie parametry termoizolacyjne zapewniają komfort w domu przez cały rok, utrzymując przytulne ciepło zimą i przyjemny chłód latem.
Przeczytaj również: ISOVER Multi-Comfort House
REKLAMA:


Atutem ISOVER Profit-Maty jest jej element ochronny. Wełna mineralna z włókien szklanych to materiał całkowicie niepalny, co znacząco zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się ognia. Jak wszystkie produkty z wełen mineralnych, Profit-Mata ISOVER posiada doskonałe parametry akustyczne, znacznie wyciszając zaizolowane pomieszczenia. Materiał nie pochłania ponadto wilgoci z powietrza. Nie zmienia także swoich parametrów przez lata eksploatacji budynku.

Istotny jest również aspekt ekologiczny produktu. Wełnę, z której zrobiony jest ten materiał izolacyjny, uzyskuje się z surowców naturalnych oraz recyclingu. Właściwości produktu ograniczają straty energii, przyczyniając się do mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dom, w którym wykorzysta się Profit-Matę ISOVER, stanie się ciepły, bezpieczny i niedrogi w eksploatacji.

Łatwy montaż między krokwiami to kolejna zaleta produktu. Odpowiednio przycięta wełna nie wymaga sznurkowania, co znacznie przyśpiesza czas pracy.

Wysoka jakość Profit-Maty ISOVER zdobyła uznanie specjalistów. Produkt otrzymał wyróżnienie Teraz Polska dla polskich materiałów o najwyższej jakości, wpływających na poprawę komfortu pracy.

Parametry:


⁃ λD = 0,035 W/(m·K),
⁃ zakres dostępnych grubości 50-200 mm,
⁃ MW-EN13162-T3-MU1-AFr5,
⁃ produkt niepalny - klasa reakcji na ogień A1,
⁃ łatwy montaż dzięki wysokiej sztywności.

Autor: Isover - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Isover
Nowości z firmy Isover
Czytelnia firmy Isover
Poradnik firmy Isover
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt