chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX Polska podpisała Kartę Różnorodności

CEMEX Polska podpisała Kartę Różnorodności

15.02.2013
CEMEX Polska, jako pierwsza firma budowlana podpisała Kartę Różnorodności. Podpisanie odbyło się podczas seminarium "Polska Karta Różnorodności – rok doświadczeń, rok wyzwań" w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Polska wersja Karty powstała z inicjatywy Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Chemia budowlana - Dyrektor Kamila Skorupińska; CEMEX Polska
Dyrektor Kamila Skorupińska; CEMEX Polska
14 lutego w Warszawie podczas seminarium zorganizowanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, instytucji, a także trzeciego sektora podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z tematem różnorodności w miejscach pracy oraz  wyzwaniami jakie przed nimi stoją. Konferencja zakończyła się uroczystym podpisaniem Karty Różnorodności przez firmy: CEMEX Polska, Bank BPH, KPMG, PGNiG SA oraz Polską Telefonię Cyfrową.

W imieniu CEMEX Polska podpis złożyła Dyrektor Kamila Skorupińska. Równe traktowanie i poszanowanie różnorodności leży u podstaw wszystkich procesów zarządzania ludźmi i organizacją w CEMEX Polska. Uwzględniamy je w praktycznych rozwiązaniach - między innymi w obszarze zatrudnienia, rozwoju, wynagradzania, etyki i zaangażowania. Różnorodność stanowi rdzeń naszej kultury organizacyjnej. Jest jedną z naszych przewag konkurencyjnych oraz impulsem do ciągłego rozwoju naszej firmy. Z przyjemnością podpisaliśmy dziś Kartę Różnorodności i zobowiązaliśmy się do promowania jej zasad wśród naszych interesariuszy. – powiedziała Kamila Skorupińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Ludźmi i Organizacją w CEMEX Polska.
REKLAMA:


Równe traktowanie i poszanowanie różnorodności leży u podstaw wszystkich procesów zarządzania ludźmi i organizacją w CEMEX Polska. Uwzględniamy je w praktycznych rozwiązaniach - między innymi w obszarze zatrudnienia, rozwoju, wynagradzania, etyki i zaangażowania. Różnorodność stanowi rdzeń naszej kultury organizacyjnej. Jest jedną z naszych przewag konkurencyjnych oraz impulsem do ciągłego rozwoju naszej firmy. Z przyjemnością podpisaliśmy dziś Kartę Różnorodności i zobowiązaliśmy się do promowania jej zasad wśród naszych interesariuszy. – powiedziała Kamila Skorupińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Ludźmi i Organizacją w CEMEX Polska.

CEMEX Polska jest pierwszą firmą z branży budowlanej, która podpisała Kartę Różnorodności. Wdrożenie polityki równego traktowania i zarządzania różnorodnością w firmie budowlanej jest dużym wyzwaniem, jednak może przynieść szereg korzyści m.in. Lepsze zarządzanie ludźmi i organizacją oraz stworzenie programów pracowniczych dopasowanych do realnych potrzeb, a co za tym idzie większą motywacja do pracy. - powiedział Przemysław Oczyp – Koordynator Zrównoważonego Rozwoju w CEMEX Polska.

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa promowana przez Komisję Europejską. Karta jest zobowiązaniem, które obliguje do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Jest oświadczeniem gotowości firmy do zaangażowania pracowników oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Inicjatywa realizowana jest m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Szwecji, Belgii, Irlandii, Finlandii, Estonii i Luksemburgu. Prace nad Kartą aktualnie prowadzą m.in.: Wielka Brytania, Dania, Holandia, Bułgaria, Rumunia, Norwegia i Grecja.
Patronat honorowy nad Kartą Różnorodności w Polsce objęła Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu Do Spraw Równego Traktowania oraz prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.Firma CEMEX to założona w 1906 roku firma globalna zajmująca się materiałami budowlanymi, która dostarcza produkty o wysokiej jakości oraz solidne usługi klientom i społecznościom w ponad 50 krajach na całym świecie. Na polskim rynku obecna jest od 2005 roku. Firma stale doskonali procesy produkcji, wprowadza innowacyjne rozwiązania budowlane i promuje zrównoważoną przyszłość.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt