chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Wygląd zewnętrzny domu pod czujnym okiem kobiet

Wygląd zewnętrzny domu pod czujnym okiem kobiet

30.10.2012
Najnowsze trendy architektoniczne w projektowaniu domów czerpią inspirację z piękna naturalnych materiałów. Współczesne projekty bardzo często wykorzystują drewno, kamień oraz metal, czyniąc z nich dominujące lub dopełniające elementy elewacji. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Ceresit VISAGE, nowoczesne podejście oraz panujące trendy architektoniczne zauważają w dużej mierze kobiety, które przykładają coraz większą wagę do zewnętrznego wyglądu swoich domów.

Z uzyskanych danych wynika, że aż 78 proc. kobiet jest odpowiedzialnych za wygląd zewnętrzny swojego domu. 26 proc. Polek samodzielnie decyduje o kolorze elewacji domu, natomiast w przypadku 52 proc. ankietowanych decyzje w tej kwestii podejmują razem z mężem lub partnerem.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Wygląd zewnętrzny domu pod czujnym okiem kobiet


Jak widać kobiety nie zajmują się tylko dekoracją wnętrza swoich domów, ale także wbrew powszechnym opiniom i panującym stereotypom coraz odważniej angażują się w dziedziny pozornie zarezerwowane dla mężczyzn, takie jak np. wybór tynków.

Jeżeli chodzi o preferencje kobiet dotyczące pokrycia elewacji zewnętrznej, ponad połowa z nich (55 proc.) wybiera standardowe tynki i farby. Co ciekawe, 39 proc. opowiedziało się za wyglądem elewacji oddającym piękno natury - naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i kamień oraz tynkami i farbami nawiązującymi do tych cenionych surowców. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wykonanie drogiej fasady z kamienia czy wykonanie drewnianej oblicówki. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być właśnie wybierane przez 18 proc. ankietowanych tynki i farby elewacyjne, które zarówno wizualnie, jak i w dotyku przypominają swoje naturalne odpowiedniki.
Chemia budowlana - Wygląd zewnętrzny domu pod czujnym okiem kobiet


W trakcie rozmowy telefonicznej aż 82 proc. kobiet przyznało, że zamiast pokrycia elewacji naturalnymi materiałami zdecydowałyby się na wybór materiałów, które odwzorowują te naturalne a są jednocześnie tańsze, szybsze w montażu i równie trwałe. Niemal połowie ankietowanych Polek (47 proc.) marzy się uzyskanie efektu kamienia na elewacji ich domów. Popularne pozostaje także drewno, które odgrywa kluczową rolę w nowoczesnym wzornictwie, a przy tym doskonale koresponduje ze współczesnym proekologicznym trendem w budownictwie. Elewację z efektem drewna chciałoby posiadać 24 proc. kobiet.

Autor: Henkel - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Henkel
Nowości z firmy Henkel
Czytelnia firmy Henkel
Poradnik firmy Henkel
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt