chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jak ocieplić dom o powierzchni 200m2 - czyli nowoczesne metody klejenia styropianu

Jak ocieplić dom o powierzchni 200m2 - czyli nowoczesne metody klejenia styropianu

02.04.2009
Najlepszą i najbardziej ekonomiczną metodą ocieplania budynków są bezspoinowe systemy ociepleń – BSO. By sam proces ocieplania był prosty, szybki i jednocześnie wyjątkowo trwały, warto skorzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie klejenia styropianu.


Chemia budowlana - Jak ocieplić dom o powierzchni 200m2 - czyli nowoczesne metody klejenia styropianu
Po pierwsze transport
Do ocieplenia domu o powierzchni 200 m2 potrzeba około 800 kg sypkiej zaprawy klejowej w workach. Oznacza to nie tylko konieczność użycia dużego samochodu do przewiezienia 32 sztuk worków, ale również kłopoty z przeniesieniem takiego ciężaru. Dodatkowym problemem jest nietrwałość papierowych worków, które często rozrywają się podczas transportu. Czas potrzebny na rozładowanie całego materiału jest stosunkowo długi.
By ułatwić sobie pracę i pozbyć się tych problemów warto użyć nowej technologii klejenia styropianu tj. Kleju do styropianu Tytan EOS. Do ocieplenia domu o powierzchni 200 m2 wystarczą dwa 12-kilogramowe kartony. Wykorzystanie produktu Seleny oznacza lekki i czysty transport - mały samochód osobowy wystarczy do przewiezienia wszystkich produktów na budowę.
Przeczytaj również: ABC systemów ociepleń cz.1
REKLAMA:


Chemia budowlana - Jak ocieplić dom o powierzchni 200m2 - czyli nowoczesne metody klejenia styropianu
Po drugie narzędzia i przygotowanie kleju
Używając do ocieplania domu sypkiej zaprawy klejowej wykonawca musi pamiętać o niezbędnych narzędziach: wiadrach, mieszalniku, pacach i wężach do wody. Zanim zacznie się przygotowywać zaprawę klejową do użycia, trzeba znaleźć wodę i podłączyć wiertarkę do prądu. Produkt trzeba dokładnie wymieszać z wodą do jednolitej konsystencji, odczekać pięć minut, po czym ponownie go wymieszać. Chcąc ocieplić dom o powierzchni 200 m2 na przygotowanie zaprawy tracimy prawie cztery godziny!
Z kolei Klej do styropianu Tytan EOS cechuje się nieprawdopodobnie krótkim czasem przygotowania produktu do pracy. Zbędne są w tym wypadku wszystkie narzędzia, wystarczy tylko pistolet. Puszkę z klejem przygotowuje się do pracy w pół minuty intensywnie wstrząsając produktem.

Po trzecie trwałość klejenia
Nakładanie zaprawy na płytę styropianu trwa około jednej minuty, podczas gdy nakładanie Kleju do styropianu Tytan EOS tylko 15 sekund. Dla przykładu: przyklejenie 25 płyt Klejem Tytan EOS zajmie tyle samo czasu co przyklejenie 4 płyt tradycyjną metodą klejenia. Płyta styropianowa z klejem jest lekka, waży zaledwie 0,1 kg, płyta z zaprawą to ponad 2kg. Do tej pory wykonawca musiał dźwigać ciężkie wiadra z zaprawą na rusztowanie, teraz wystarczy poręczny pas, do którego przypina się puszkę z pistoletem.
Stosując starą metodę klejenia do dalszej obróbki materiału można przystąpić dopiero po 2 dniach. W przypadku Kleju Tytan EOS już po około 2 godzinach płytę można przeszlifować papierem ściernym i przymocować łącznikami mechanicznymi. Dodatkową zaletą stosowania nowej technologii klejenia jest doskonała przyczepność kleju w puszce. Klejone nim płyty nie dają się oderwać od ściany już po 2 godzinach.
Czy praca może być szybsza, łatwiejsza i bardziej profesjonalna? Czy można wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie dają zaawansowane technologie by taka była? Dzięki klejowi do styropianu Tytan EOS nareszcie tak. Gdy pojawia się tak przyjazny dla wykonawcy i inwestora produkt, warto zmienić stare przyzwyczajenia.

Klej do styropianu Tytan EOS cena: za opakowania około 34 zł brutto
Producent: Selena SAwww.chemiabudowlana.info


Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Selena
Nowości z firmy Selena
Czytelnia firmy Selena
Poradnik firmy Selena
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt