chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Jaki silikon wybrać

Jaki silikon wybrać

06.07.2012
Chemia budowlana - Silikon sanitarny. Fot. Lakma SAT
Silikon sanitarny. Fot. Lakma SAT
Silikon to specjalna masa, która służy głównie do uszczelniania lub klejenia. Jego główne zalety to elastyczność i wodoodporność, dzięki czemu jest tak ceniony przy pracach budowlano-remontowych.

- Na rynku znajdziemy różne rodzaje silikonów. Dokonując zakupu pamiętajmy, by wybrać ten, przeznaczony dokładnie do prac, które chcemy nim wykonać. Źle dobrany produkt może powodować odbarwienia materiału, korozję metalu, pojawienie się pleśni czy nietrwałość wykonanego spojenia - radzi Sylwia Gruszka, ekspert ds. uszczelnień z firmy Lakma SAT.
Przeczytaj również: Uszczelnianie okna przed zimą
REKLAMA:


Silikony można podzielić na dwie podstawowe grupy: octanowe (o odczynie kwaśnym) i neutralne. Octanowe bardzo dobrze przylegają do szkła, glazury, materiałów gładkich i porowatych. Można ich użyć np. do fugowania ceramicznej umywalki. Neutralne produkty z kolei mogą być właściwie stosowanie do wszystkich rodzajów powierzchni. Szczególnie poleca się ich używanie do spoinowania akrylowych wanien, brodzików czy elementów metalowych.

Istnieje także bardziej funkcjonalny podział silikonów - nazewnictwo zgodne z miejscem zastosowania czy przeznaczeniem produktu. Klasyfikując preparaty w ten sposób, do uszczelniania łazienki najlepszy będzie silikon sanitarny. Na rynku znajdziemy także m.in.: wodoodporny i nieszkodliwy dla zwierząt silikon do klejenia akwariów, charakteryzujący się doskonałą przyczepnością do szkła i ceramiki silikon szklarski czy silikon kominkowy, przeznaczony do wypełniania pęknięć w przewodach wentylacyjnych.

Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lakma
Nowości z firmy Lakma
Czytelnia firmy Lakma
Poradnik firmy Lakma
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt