chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX POLSKA zorganizował seminarium na temat kruszyw łamanych

CEMEX POLSKA zorganizował seminarium na temat kruszyw łamanych

17.11.2011
W dniach 15-16 listopada odbyło się seminarium granitowe zorganizowane przez CEMEX Polska, podczas którego przedstawiono kwestie związane z zastosowaniem kruszyw granitowych w mieszankach mineralno – asfaltowych.

Powszechnie znana jest błędna opinia, iż kwasowość skał jest decydującym parametrem w zakresie optymalnego doboru kruszywa do mieszanek mineralno asfaltowych z uwagi na rzekomą słabą adhezję kruszyw do asfaltu. Podczas spotkania zostały przedstawione wyniki badań dotyczące zależności pomiędzy cechami, innymi niż kwasowość, a przyczepnością asfaltu. Tematem przewodnim spotkania branżowego było zastosowanie kruszyw w drogownictwie. Seminarium odbyło się w Dosłońce Conference & SPA w powiecie Miechowskim, udział wzięło około 50. uczestników. Konferencja była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i prezentacji efektów prowadzonych projektów badawczych w branży kruszywowej.
REKLAMA:


Dyskutowano o wykorzystaniu granitu przede wszystkim w budownictwie dróg i nawierzchni lotniskowych. Przedstawiciele firmy CEMEX oraz zaproszeni goście przedstawili wnioski z przeprowadzanego projektu badawczego, którego celem była ocena wpływu wybranych cech kruszyw różnego pochodzenia na przyczepność asfaltu. Pozwoliły one na wskazanie praktycznego zastosowania granitu w drogownictwie. Wśród poruszanych na konferencji tematów znalazło się zagadnienie produkcji betonu na powierzchnie lotniskowe, jako inwestycji wymagających najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz jakości stosowanych produktów.

Interesującym wydarzeniem w trakcie seminarium były wykłady zaproszonych ekspertów. Dr Wojciech Bańkowski z Zakładu Technologii Nawierzchni Instytutu Badawczego Dróg i Mostów zaprezentował wykład na temat „Wykorzystanie kruszyw granitowych w drogownictwie oraz ocena wpływu wybranych cech kruszyw na przyczepność asfaltów”, natomiast Dr Adam Poświata z Zakładu Lotniskowego Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych mówił na temat „Granit w betonowych nawierzchniach lotniskowych”.

Uczestnicy mogli także zapoznać się z ofertą produktową firmy CEMEX Polska, który jest producentem m.in. kruszyw łamanych wykorzystywanych do produkcji mas bitumicznych (wg norm europejskich), wykonawstwa podbudów drogowych i kolejowych oraz nawierzchni lotniskowych, pasów startowych i płyt postojowych. Firma była dostawcą granitu do budowy nowego terminalu lotniska Rzeszów-Jasionka i obwodnicy Mińska Mazowieckiego oraz remontu i rozbudowy płyty lotniska w Modlinie.
Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2021 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt