chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » XVI edycja targów TOOLEX odbędzie się już w październiku w Katowicach

XVI edycja targów TOOLEX odbędzie się już w październiku w Katowicach

12.06.2024
Od 15 do 17 października 2024 roku, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieni się w arenę rozmów i spotkań przedstawicieli branży obrabiarek i narzędzi za sprawą 16. edycji targów Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Setki wystawców z Polski i zagranicy przedstawią nowatorskie rozwiązania dla sektora, a towarzyszące im wydarzenia – 9. Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, 3. konferencja Nowy Przemysł 4.0 oraz Środowiskowe Seminarium Tribologów uzupełnią branżową ofertę.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Targi TOOLEX to kluczowe dla ekspertów i decydentów wydarzenie, które przyciąga tysiące osób zainteresowanych przyszłością polskiego przemysłu produkcyjnego i od lat obecne jest na mapie wydarzeń przemysłowych. W trakcie targów nie zabraknie dyskusji o roli nowych technologii w rozwoju sektora oraz o wyzwaniach i problemach, które wpływają na branże zatrudniające liczne grupy pracowników, w tym tak ważne segmenty gospodarki, jak motoryzacja, górnictwo czy budownictwo.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Dzięki synergii dwóch prestiżowych imprez – TOOLEX i ExpoWELDING – tegoroczne targi i konferencja będą istotnym miejscem do prezentacji nowoczesnych rozwiązań i dyskusji na temat przyszłości polskiego przemysłu w świetle globalnych wyzwań i trendów. Rozwój sektora morskich farm wiatrowych oraz budowa nowoczesnych fabryk i instalacji odnawialnych źródeł energii to tylko niektóre z dynamicznych inwestycji, które kształtują obecny krajobraz przemysłowy. Te kluczowe projekty nie tylko zaspokajają bieżące potrzeby rynku, ale również napędzają postęp technologiczny, na które polski przemysł odpowiada z rosnącą determinacją i zaangażowaniem.Targi stanowią idealne miejsce dla przedsiębiorstw, umożliwiające wymianę doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych oraz dyskusję nad kierunkami rozwoju, które będą definiować przyszłość branży.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Kolejna edycja targów TOOLEX stanowi platformę do budowania trwałych partnerstw biznesowych – mówi Agnieszka Miklas, dyrektor działu expo Grupy PTWP. – Targi oraz wydarzenia im towarzyszące gromadzą liderów i innowatorów z różnych sektorów, co sprzyja nie tylko wymianie doświadczeń, lecz także identyfikacji nowych możliwości współpracy i synergii. Dzięki temu uczestnicy mogą nie tylko lepiej zrozumieć dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, ale także efektywnie reagować na nowe wyzwania, zarówno te gospodarcze, jak i technologiczne – dodaje.

Zintegrowane spotkanie branżowe – trzy imprezy w jednym czasie i w jednym miejscu


Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX to trzy dni wypełnione prezentacjami, spotkaniami i dyskusjami w gronie specjalistów z branży obróbki metali, narzędzi skrawających, cieczy technologicznych, metrologii przemysłowej, BHP i utrzymania ruchu, a także pneumatyki, hydrauliki, łożysk i elementów napędowych oraz oprogramowania.
Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Podczas wydarzenia firmy mają możliwość zaprezentowania swojej oferty gościom, w tym operatorom CNC, programistom, kontrolerom jakości, technikom utrzymania ruchu, pracownikom produkcji, a także specjalistom i menedżerom z kluczowych polskich i zagranicznych przedsiębiorstw działających w sektorze.

W ramach nadchodzących targów, uczestnicy będą mieli unikalną możliwość zgłębienia aktualnych trendów rynkowych, które zaprezentują eksperci z dziedziny projektowania, produkcji oraz dystrybucji maszyn i urządzeń obróbczych. Spotkanie umożliwi również wymianę doświadczeń związanych z obsługą i rozwojem narzędzi oraz współpracujących sektorów przemysłu metalowego. Na scenie targów, przedstawiciele firm będą dzielić się praktyczną wiedzą i odpowiadać na aktualne pytania z branży.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z postępem w procesach cyfryzacji polskiej gospodarki oraz do dyskusji o nadchodzących szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla branży. Tradycyjnie, towarzyszyć mu będzie Środowiskowe Seminarium Tribologów, a integralną część imprezy stanowić będzie Salon Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Zeszłoroczna, 15. edycja TOOLEX przyciągnęła ponad 5500 uczestników a swoje maszyny, narzędzia i urządzenia zaprezentowało niemal 150 wystawców.

Wśród wystawców będą m.in. 3d phoenix, Alpha Technology, Antom, Apweld, Arco, Avalon, Avia, Beboq Robotics, Best Just, Bohler Welding, Borga, F.Britsch, BvL, CAMdivision, Center-Gaz, Centrum Maszyn CNC, CHM, Cloos Polska, Comtec 3d, Cormak, Czyszczenie Spoin, DPIdea, Enrx, Eurodis, FAS, Fin, Grob, Hannsa, Harms+Wende, Hifi Filter, Horas Oee, Igoldenlaser, Ihas Tech, INE, Inicio.pl, Insize, Interpoler, Isotek, Kalla, Kemppi, Keyence, Kide, Klimawent, Komodlew, Kovaco, Lasery.pl, Technic, Madora, Madler, Menegon, Mitutoyo, Messerschmitt- Schweißtechnik, Modula, Machine Tools International, NewTechnology, OKE, OTEC, PAT, Pema, Perun, Pferd VSM, Pik instruments, Pomet, PRS, PSPG Polska, RGB elektronika, SAP-Weld, SF filter, Smart laser, SMZ, Stigal, Stürmer Maszyny, Tajmac-Zps, Technika Spawalnicza, Technogenia, TEKA, TOCK Automatyka, TONEX, TOS Polska, TÜV Rheinland, Ultron, Valk Welding, Varnsdorf TOS, Venture, Weicon, Weldas, Weldobot, Werkus, Witt, XYZ machine tools, ZDZ Katowice, Zeiss.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Konferencja „Nowy Przemysł 4.0” to przegląd nowatorskich technologii produkcyjnych i ich praktycznych zastosowań. Podczas dyskusji zaplanowanych na 15 i 16 października br., przedstawiciele kadry menedżerskiej przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych, dyrektorzy produkcji, specjaliści z firm zajmujących się robotyzacją i automatyzacją oraz eksperci będą omawiać kluczowe tematy dla branży. Trzecia edycja konferencji przyniesie szereg atrakcji, w tym kontynuację konkursu The Best of Industry 4.0. W ramach tej inicjatywy wyróżnione zostaną firmy, które dzięki wykorzystaniu nowych technologii znacząco przyczyniają się do cyfrowej rewolucji w polskiej gospodarce.

REKLAMA:

ExpoWELDING to kluczowe targi spawalnicze w Polsce, cieszące się uznaniem jako jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Europie. W trakcie nadchodzącej edycji w Katowicach czołowi producenci sprzętu spawalniczego, oprogramowania oraz technologii robotyzacji i automatyzacji zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z kompleksowymi systemami stosowanymi w spawaniu oraz narzędziami, które zwiększają efektywność i jakość pracy. Poprzednia edycji, która odbyła się w 2022 roku, zgromadziła niemal 100 wystawców i ponad 3300 gości.

Równolegle z targami odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja Spawalnicza, organizowana przez – Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny Centrum Spawalnictwa. Celem konferencji jest integracja krajowego środowiska naukowego z technologami i inżynierami pracującymi w przemyśle, prezentacja naukowych osiągnięć oraz ocena bieżącego stanu wiedzy w spawalnictwie. Konferencja będzie również istotnym forum wymiany doświadczeń między polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Chemia budowlana - Fot. PTWP
Fot. PTWP

Targi TOOLEX i ExpoWELDING odbędą się 15-17 października 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wydarzenia organizowane są przez Grupę PTWP, wydawcę magazynu Gospodarczego Nowy Przemysł, portalu WNP.pl i organizatora wydarzeń takich jak PRECOP czy Europejski Kongres Gospodarczy.

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt