chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przyszłość branży chemicznej podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Komentarz

Przyszłość branży chemicznej podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Komentarz Synthos

10.05.2024
Podczas tegorocznego XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiele uwagi poświęcono transformacji dla przyszłości. Konieczność dostosowania się firm do dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej dotyczy praktycznie każdej dziedziny. Jak stwierdza Zbigniew Warmuz prezes Synthos S.A., także branża chemiczna w Europie musi szukać nowych rozwiązań, które zapewnią jej konkurencyjną pozycję względem surowców importowanych.

Chemia budowlana - Fot. Synthos
Fot. Synthos

Drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podczas debaty „Chemia i jej przyszłość”, przedstawiciele branży chemicznej zwracali uwagę na trudną sytuację rynkową oraz ogrom wyzwań przed jakimi stoi dzisiaj Europa, podkreślając konieczność uwzględniania ich w strategiach długoterminowych.

Jak stwierdziła Iwona Szwach z Sieci Badawczej Łukasiewicz, firmy chemiczne skupiają się obecnie na rozwoju już istniejących technologii, dostosowując je do wymogów rynkowych oraz regulacji prawnych. Według ekspertki, duże znaczenie mają również działania związane z efektywnym wykorzystaniem odpadów oraz recyklingiem, zarówno materiałowym, jak i chemicznym. Przedstawicielka instytutu podkreśliła także potrzebę opracowania przełomowych i innowacyjnych technologii, które jednak wymagają znacznych nakładów inwestycyjnych.
Przeczytaj również: Open Eyes Economy Summit
REKLAMA:


Zbigniew Warmuz prezes Grupy Synthos, największego producenta kauczuku syntetycznego w Europie i jednego z największych na świecie, podkreśla konieczność rozwoju dostaw zrównoważonych surowców oraz prowadzenia badań nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Te działania przyczynią się do dalszej poprawy działalności firmy pod kątem ESG.

- Dążymy do tego, aby nasze rozwiązania, produkty i procesy produkcyjne były przyjazne dla ludzi i środowiska naturalnego. Jest to istotne dla nas samych i dla naszych partnerów biznesowych i klientów – komentuje Zbigniew Warmuz prezes Synthos - Jesteśmy świadomi, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Ograniczamy zużycie energii, inwestujemy w recykling i zrównoważone źródła energii. Jest to szczególnie trudne i jednocześnie istotne w kontekście ciągłego napływu tanich surowców m.in. z Azji. Jeśli Europa chce być konkurencyjna, musi stale poszukiwać nowych rozwiązań – dodaje.

W ubiegłym roku Synthos uzyskał certyfikację ISCC+ dla wszystkich swoich produktów.


Autor: Synthos S.A - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Synthos S.
Nowości z firmy Synthos S.A
Czytelnia firmy Synthos S.A
Poradnik firmy Synthos S.A
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt