chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Grupa MAPEI otworzyła nowy zakład produkcyjny: w Portugalii

Grupa MAPEI otworzyła nowy zakład produkcyjny: w Portugalii

22.03.2024
Najnowsza inwestycja Grupy MAPEI o wartości niemal 13 mln EUR to zakład produkcyjny o powierzchni 12 000 m2 zlokalizowany na działce o powierzchni 26 500 m2 w portugalskim Cantanhede. W nowym obiekcie, oprócz linii produkcyjnych, laboratorium kontroli jakości i magazynów, znalazła swoją siedzibę MAPEI Academy - profesjonalne centrum szkoleń technicznych dla projektantów, wykonawców robót budowlanych oraz dystrybutorów.

Chemia budowlana - Fot. Mapei
Fot. Mapei

„Portugalska spółka powstała w 2001 roku jako małe przedsiębiorstwo, a dzisiaj MAPEI należy do czołówki tutejszego sektora budowlanego. – powiedział Marco Squinzi, CEO Grupy MAPEI. Dzięki nowoczesnej fabryce będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby lokalnego rynku i dalej się rozwijać, oferując innowacyjne, trwałe i bezpieczne dla środowiska rozwiązania dla budownictwa, w tym produkty z linii ZERO o całkowicie skompensowanej emisji CO2.”

Chemia budowlana - Fot. Mapei
Fot. Mapei

„Planujemy rosnąć w sposób zrównoważony, wzmacniając naszą pozycję na rynkach, które uważamy za strategiczne. – dodała Veronica Squinzi, CEO Grupy MAPEI. Portugalia wyróżnia się stabilną gospodarką dbającą o rozwój sektora odnawialnej energii, nieruchomości, turystyki i zaawansowanych technologii. Z inwestycją tutaj wiążemy duże nadzieje, tym bardziej, że dysponować nią będzie sprawdzony, profesjonalny zespół ludzi o szerokich horyzontach.” Siedziba główna MAPEI Portugalia mieści się w Parque das Nações w Lizbonie. Pod tym samym adresem powstało niedawno centrum specyfikacyjne MAPEI WORLD LISBOA – unikalna przestrzeń inspiracji dla architektów i projektantów, trzeci projekt tego typu w Grupie MAPEI (dwa pierwsze: Londyn i Mediolan). Spółka posiada również centrum dystrybucyjne w Rio Mauro.

Chemia budowlana - Fot. Mapei
Fot. Mapei

Zespół MAPEI Portugalia liczy niemal 100 osób, dzięki którym tylko w 2023 roku spółka wypracowała obrót na poziomie 30 mln EUR, a w portfolio realizacji MAPEI znajdują się tak prestiżowe projekty jak metro w Porto i Lizbonie, stadiony piłkarskie na EURO 2004 czy sanktuarium w Fatimie.

Grupa MAPEI to obecnie 102 spółki zależne w 57 krajach, 90 zakładów produkcyjnych w 35 krajach i 32 laboratoria badawczo-rozwojowe w 20 krajach świata.
REKLAMA:


Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Mapei
Nowości z firmy Mapei
Czytelnia firmy Mapei
Poradnik firmy Mapei
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt