chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ruszyli Przeogarniacze, edukacja przyszłości na wyciągnięcie ręki

Ruszyli Przeogarniacze, edukacja przyszłości na wyciągnięcie ręki

13.03.2024
Kolejnych 260 uczniów i uczennic szkół podstawowych z Podkarpacia rozpoczyna właśnie swoją edukacyjną przygodę z programem Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej. Dzięki tej autorskiej inicjatywie Fundacji Śnieżka czwartoklasiści będą rozwijać kompetencje przyszłości, m.in. z obszaru ekonomii i przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa, marketingu oraz ekologii. Zajęcia potrwają do czerwca – zakończy je edukacyjna wycieczka dla wszystkich uczestników.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Projekt Przeogarniacze skupia się na umiejętnościach, które są kluczowe dla przyszłej kariery zawodowej uczniów. Wśród nich znajdują się: przedsiębiorczość (w tym m.in. zarządzanie czasem i oszczędnościami), kreatywność, praca zespołowa i wystąpienia publiczne. Dzięki inicjatywie Fundacji Śnieżka najmłodsi mają szansę przygotować się na wyzwania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Zajęcia odbywają się w szkołach znajdujących się w lokalnym otoczeniu Fundacji – dotychczas był to powiat dębicki, a najnowsza edycja obejmuje również pierwsze placówki z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Dzięki Przeogarniaczom w ciekawy i inspirujący sposób przekazujemy dzieciom wiedzę i doświadczenie, które otworzą przed nimi nowe perspektywy i wzmocnią ich wiarę we własne możliwości. Każda droga do sukcesu rozpoczyna się od pierwszego kroku, zatem rozwijając potencjał młodych ludzi, wspólnie budujemy ich lepszą przyszłość – komentuje Prezeska Fundacji Śnieżka, Aleksandra Małozięć.
Przeczytaj również: Ekoeksperymenty ze Śnieżką
Zajęcia to cykl pięciu 90-minutowych warsztatów, inspirujących uczestników do aktywnego udziału. Program został odpowiednio dostosowany do ich wieku i bazuje na aktywnej nauce poprzez współpracę i zabawę. Dzięki temu czwartoklasiści z 12 szkół podstawowych odkryją tajniki zarządzania finansami, cyberbezpieczeństwa, marketingu czy ekologii.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Na podstawie doświadczeń wcześniejszych edycji, bieżąca została wzbogacona o nowe elementy i metody nauczania, co czyni ją jeszcze ciekawszą, bardziej angażującą i skuteczną w kształceniu młodych ludzi. Dodatkowym uatrakcyjnieniem zajęć są interaktywni bohaterowie, którzy towarzyszą dzieciom podczas warsztatów: Zaradna Zosia, Przedsiębiorczy Przemek oraz Wyliczony Wojtek – głosów użyczyli im uczestnicy wcześniejszej edycji programu.

REKLAMA:

Naszym celem jest rozbudzenie umysłów uczniów, zachęcenie ich do refleksji, krytycznej analizy i podejmowania przemyślanych decyzji. Chcemy również wyposażyć ich w narzędzia niezbędne do poruszania się po skomplikowanym świecie. To jednak nie wszystko. W naszym podejściu istotną rolę odgrywa przekonanie o sile współpracy. Stawiamy na kulturę zespołową, gdzie wspólne cele i wzajemne wsparcie stanowią fundament pracy zespołowej – dodaje Piotr Drogoń, członek Zarządu Fundacji Śnieżka. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają podręczniki, które trafią również do szkolnych bibliotek, wspierając kolejne pokolenia uczniów.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Korzenie inicjatywy Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej sięgają 2016 roku, kiedy zainicjowano pierwszą edycję programu o nazwie Mały Świat Dużego Pieniądza. Dotychczas zrealizowano 1 936 godzin zajęć, w których wzięło udział 1 827 uczestników z 39 szkół podstawowych. W bieżącej edycji do tego grona dołącza kolejnych 260 uczniów.

Szkoły zainteresowane udziałem mogą zapoznać się ze szczegółami programu oraz zasadami zgłoszeń na stronie Fundacji Śnieżka: https://fundacjasniezka.org/prze-ogarniacze-przedsiebiorczosc-inaczej/. Przed startem każdej edycji Fundacja ogłasza nabór dla wytypowanych gmin.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt