chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » 22 lata razem, Śnieżka po raz kolejny wsparła WOŚP

22 lata razem, Śnieżka po raz kolejny wsparła WOŚP

30.01.2024
Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) Śnieżka tradycyjnie wsparła Fundację Jurka Owsiaka, by tym razem wspólnie walczyć o zdrowie płuc po pandemii. Spółka przekazała łącznie 80 tys. zł oraz gadżety na licytacje dla trzech sztabów.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

W Śnieżce „wierzymy, że kolory mają znaczenie”, a na polskiej mapie działań społecznych to właśnie WOŚP wyróżnia się wyrazistością i skalą działania. Razem możemy więcej, dlatego co roku wspieramy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Aleksandra Małozięć, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i ESG w FFiL Śnieżka SA.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji WOŚP w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy zorganizowano sztab o nazwie „Kwiatek”. Jego działanie już od 22 lat konsekwentnie wspiera Śnieżka, która w tym roku przekazała tam datek w wysokości 60 tys. zł. Dodatkowo spółka wsparła kwotą 20 tys. zł zbiórkę w gminie Dębica, a także przekazała trzy zestawy firmowych gadżetów na licytacje, których odbiorcami były sztaby w Dębicy, Ropczycach i gminie Żyraków.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Idea WOŚP jest nam bliska również z innego powodu. Od dwóch dekad jesteśmy blisko placówek medycznych, przeprowadzając ich renowacje w ramach naszego projektu „Świat w kolorach” – dodaje Aleksandra Małozięć.

Wsparcie WOŚP to niejedyna charytatywna działalność spółki. Śnieżka jest także inicjatorem programu o nazwie „Świat w kolorach”, który prowadzi Fundacja Śnieżka. Dzięki tej akcji oddziały szpitalne w różnych regionach Polski przeszły renowacje. Aktualnie priorytetem jest odnawianie oddziałów psychiatrycznych dla dzieci oraz innych oddziałów w lokalnych placówkach medycznych.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Powołana w 2005 r. Fundacja Śnieżka uczestniczy również w innych inicjatywach na rzecz społeczności, które koncentrują się na obszarach edukacji i troski o zdrowie. Realizowane przez organizację programy społeczne niosą konkretną pomoc, nie tylko na poziomie lokalnym, ale również w skali kraju.„Tu wszystko gra OK!” – pod takim hasłem zagrał 32. Finał WOŚP. Pieniądze zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Płuca po pandemii”, jak nazwał cel tegorocznej zbiórki Jurek Owsiak, ustalono w konsultacjach z przedstawicielami szpitali. Z ostatniej analizy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego wynika, że w 2021 r. COVID-19 odpowiadał za około 17 proc. zgonów w Polsce, natomiast choroby układu oddechowego to kolejne 5 proc. zgonów w tym okresie.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

W ciągu poprzednich 31 Finałów WOŚP zebrał blisko 2 mld zł i zakupił 71,5 tys. urządzeń. Organizatorzy szacują, że w tegorocznej edycji udało się już zgromadzić 175 mln zł.

REKLAMA:
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt