chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Fundacja Śnieżka i jej Przeogarniacze wprowadzili kolejnych uczniów w świat

Fundacja Śnieżka i jej Przeogarniacze wprowadzili kolejnych uczniów w świat przedsiębiorczości

26.01.2024
Fundacja Śnieżka zakończyła kolejną edycję programu Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej. Dzięki projektowi 260 czwartoklasistów ze szkół podstawowych z poddębickich gmin Czarna i Żyraków poznawało podstawy ekonomii. Cykl zajęć wypełnionych aktywną i kreatywną nauką trwał cztery miesiące. Na zakończenie projektu uczniowie wybrali się na ufundowane przez Fundację wycieczki tematyczne.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Autorski program Fundacji Śnieżka Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej rozwija w młodych uczestnikach wiedzę o ekonomii, kreatywność, a także umiejętności takie jak współpraca, realizacja projektów i wystąpienia publiczne. Są one dostosowane do wieku uczniów i stanowią uzupełnienie podstawy programowej dla klasy czwartej. W ubiegłym roku szkolnym w zajęciach wzięło udział 160 uczniów, a w bieżącej edycji grono uczestników wzrosło już do 260 czwartoklasistów.

W tym roku szkolnym spotkaliśmy się z jeszcze większym zainteresowaniem naszym programem wśród szkół z powiatu dębickiego, co było dla nas miarą sukcesu poprzedniej edycji. Również tym razem z przyjemnością współpracowaliśmy z nauczycielami, a przede wszystkim obserwowaliśmy ogromne zaangażowanie czwartoklasistów w trakcie aktywnej nauki i zgłębiania niełatwych przecież tematów. Mamy poczucie, że druga edycja Przeogarniaczy przyniosła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń i równie dużo zdobytej wiedzy – mówi Aleksandra Małozięć, prezes Fundacji Śnieżka.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Druga edycja podsumowana


Druga edycja programu Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej trwała cztery miesiące: od października 2023 roku do stycznia 2024 roku. Uczestniczyli w niej uczniowie z 12 szkół, z dwóch podkarpackich gmin: Czarna i Żyraków. Czwartoklasiści pracowali w 14 grupach, a każda z nich wzięła udział w pięciu spotkaniach warsztatowych. W sumie odbyło ponad 150 godzin zajęć.

Dzieci poznawały na zajęciach aktualne tematy, w tym np. cyberbezpieczeństwo, ekologię czy funkcjonowanie gospodarki. Zajęcia były również okazją do dobrej zabawy podczas gier edukacyjnych, zadań grupowych i minikonkursów.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

W tematykę lekcji uczniów wprowadzał Trener, którego przekaz wspierali wirtualni bohaterowie: Zaradna Zosia, Przedsiębiorczy Przemek oraz Wyliczony Wojtek. Postacie te po raz pierwszy komunikowały się z uczniami również w formie głosowej, a to dzięki trójce uczniów z gminy Dębica, którzy użyczyli im swoich głosów. Byli to laureaci konkursu dubbingowego, rozstrzygniętego w poprzedniej edycji programu Przeogarniacze. Obecnie podkłady głosowe są już nieodzownym elementem spotkań.Dodatkowo w styczniu, na zakończenie cyklu lekcji, uczniowie wyruszyli na wycieczki edukacyjne. Czwartoklasiści odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie oraz miejsce powiązane z tematyką zajęć, czyli Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Rzeszowie. Wyjazdy sfinansowała Fundacja Śnieżka.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Na pamiątkę przygody w drugiej edycji Przeogarniaczy każdy uczestnik otrzymał od Fundacji upominek tematyczny i publikację „Świat pieniądza”.

O projekcie


Autorski projekt edukacyjny Fundacji Śnieżka Przeogarniacze. Przedsiębiorczość inaczej to nowa odsłona prowadzonego w poprzednich latach programu Mały Świat Dużego Pieniądza. W nowej formule przybliża on uczniom klas czwartych szkół podstawowych zagadnienia z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości oraz działań społecznych. Uczniowie uczestniczą w inspirujących lekcjach, których scenariusze opierają się o formy nauczania bazujące na nauce przez współpracę i zabawę. Ich tematyka jest dobrana tak, aby poszerzać horyzonty i przygotowywać uczniów na wyzwania dorosłości. Dotychczas przygodę z ekonomią przeżyło już ponad 1 650 czwartoklasistów z 37 podkarpackich szkół.
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Szczegóły programu dostępne są na stronie internetowej Fundacji Śnieżka pod adresem: https://fundacjasniezka.org/prze-ogarniacze-przedsiebiorczosc-inaczej/.

REKLAMA:


Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt