chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

20.12.2023
12 grudnia organizacje społeczne podpisały się pod wspólną deklaracją na rzecz klimatu. Wśród pierwszych sygnatariuszy znalazła się Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Inicjatorem powstania dokumentu było Forum Darczyńców.

Chemia budowlana - Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu

Deklaracja na rzecz klimatu została wypracowana w 2023 roku partycypacyjnie przez kilkadziesiąt organizacji społecznych.
W ten sposób Polska dołączyła do międzynarodowego ruchu #PhilanthropyForClimate.

Dokument składa się z 7 punktów, a każdy z nich dotyczy innej sfery działań realizowanych z myślą o klimacie: podnoszenia świadomości, angażowania zasobów, integrowania programów, dostosowywania planów finansowych, minimalizowania śladu węglowego, a także zabierania głosu na rzecz klimatu i raportowania działań prowadzonych w tym obszarze.
12 grudnia, podczas spotkania w siedzibie Banku Santander, deklarację podpisało 8 organizacji. W imieniu Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” podpis pod deklaracją złożyły Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji i Agnieszka Rutkowska, Wiceprezeska Fundacji.
REKLAMA:


Chemia budowlana - Fundacja Cemex sygnatariuszem Deklaracji organizacji społecznych na rzecz klimatu


Cemex Polska aktywnie przeciwdziała zmianom klimatu. Zaangażowanie w sprawy klimatyczne to także jeden z priorytetów Fundacji Cemex. W ramach Konkursu Grantowego „Fabryka Eko Pomysłów” przyznajemy środki na realizację projektów poświęconych klimatowi, ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. Na dofinansowanie w ramach konkursu wolontariatu pracowniczego mogą z kolei liczyć m.in. projekty w obszarze ochrony środowiska. Idee zaprezentowane w Deklaracji są nam bliskie, dlatego zamierzamy je promować, zachęcając inne fundacje i stowarzyszenia do podpisania dokumentu i wypełniania jego postanowień – mówi Dominika Sztuka-Arak.

Do grona sygnatariuszy Deklaracji mogą dołączać kolejne organizacje. Informacje dla podmiotów zainteresowanych podpisaniem dokumentu znajdują się na stronie: https://klimat.forumdarczyncow.pl/deklaracja
Cemex dla klimatu

Podpisanie deklaracji wpisuje się w działania podejmowane przez Cemex na rzecz klimatu. W 2021 roku firma przyjęła globalną strategię „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. W ramach wspomnianej strategii, Cemex zamierza do 2050 roku dostarczać wszystkim klientom na świecie beton o zerowej emisji CO2 netto.

O Cemex
Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt