chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tysiąc nowych drzew we Wrocławiu od Grupy Selena

Tysiąc nowych drzew we Wrocławiu od Grupy Selena

11.05.2023
Las Osobowicki we Wrocławiu wzbogacił się o 1000 nowych drzew – klonów jaworów. Nowe nasadzenia zajęły obszar jednej czwartej hektara, co w przyszłości pozwoli na produkcję około stu czterdziestu kilogramów tlenu dziennie. Akcja została zorganizowana z inicjatywy Grupy Selena. Do współpracy firma zaprosiła startup społeczny Dotlenieni.org.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Las Osobowicki, część zielonych płuc Wrocławia, wzbogacił się pod koniec kwietnia o nowe drzewa. Grupa Selena we współpracy ze startupem Dotlenieni.org posadziła 1000 klonów jaworów, powiększając tym samym tereny zielone stolicy Dolnego Śląska o jedną czwartą hektara. Las Osobowicki położony w północno-zachodniej części Wrocławia, po prawej stronie Odry, to miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta i schronienie dla wielu gatunków zwierząt. Według danych przekazanych przez Dotlenieni.org nowe drzewa w Lesie Osobowickim będą pochłaniały nawet 720 kilogramów dwutlenku węgla rocznie i co ważne, pozwolą na produkcję około 140 kilogramów tlenu dziennie.

Wrocław ma dla nas szczególne znaczenie. Choć nasze produkty są dostępne na 4 kontynentach, w 19 krajach, co łącznie daje ponad 100 rynków, to właśnie w stolicy Dolnego Śląska nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat mieści się główna siedziba Grupy Selena. Stąd się wywodzimy, więc chcemy wnosić wartość dodaną dla lokalnej społeczności – podkreśla Marta Michałowska-Tkocz, Global Brand Manager Grupy Selena.
Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Działania na rzecz środowiska są wpisane w wizję zrównoważonego rozwoju Grupy Selena. Są jednym z filarów strategii biznesowej firmy. Grupa, producent chemii budowlanej, jako swój cel przyjęła dostarczanie produktów dla budownictwa neutralnego klimatycznie a jednocześnie podejmuje ona współpracę z organizacjami, które mogą ją wspierać w realizacji zielonych zobowiązań. Do zwiększenia liczby drzew we Wrocławiu Grupa Selena zadeklarowała się w ramach akcji marketingowej podczas tegorocznych Światowych Targów Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU w Monachium. Firma zaprosiła swoich gości i klientów do posadzenia wirtualnych drzew, które następnie zamieniły się w realne na obszarach tego potrzebujących.

Chemia budowlana - Fot. Selena
Fot. Selena

Czujemy się współodpowiedzialni za budowanie zrównoważonego świata poprzez dostarczanie wysokowydajnych rozwiązań dla budownictwa m.in. redukujących ślad środowiskowy inwestycji budowlanych, podnoszących efektywność środowiskową oraz energetyczną budynków. Na rzecz ekologii i lokalnej społeczności chcemy działać także poza biznesem. Nasadzenia drzew – w tym przypadku klonów jaworów – to jeden z przykładów naszego zaangażowania – tłumaczy Marta Michałowska-Tkocz.

Lokalne nasadzenia mają charakter uzupełniający i pełnią ważną w rolę w procesie wzrastania młodego lasu. Aktualnie sosny i świerki stanowią około 70% powierzchni leśnych w Polsce. Sadzenie zróżnicowanych liściastych gatunków drzew ma więc za zadanie odbudować bioróżnorodność ekosystemu w naszym kraju. W oparciu o rekomendacje Dotlenieni.org, Grupa Selena zdecydowała o posadzeniu w Lesie Osobowickim drzew rodzimego gatunku, jakim jest klon jawor. Drzewa te są rzadziej atakowane przez szkodniki, a także bardziej odporne na wzrost globalnych temperatur, w przeciwieństwie do gatunków, takich jak sosna lub świerk. Klony jawor lepiej radzą sobie w lokalnym klimacie.
Chemia budowlana - Marta Michałowska-Tkocz. Fot. Selena
Marta Michałowska-Tkocz. Fot. Selena

W swoich działaniach Grupa Selena bierze pod uwagę Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zmniejszenie śladu węglowego poprzez redukcję zużycia zasobów i emisji dwutlenku węgla do atmosfery wynika z koncepcji zrównoważonego rozwoju firmy. Wiarygodność jej realizacji potwierdzają atesty, nagrody oraz współpraca z organizacjami skoncentrowanymi na tematach środowiskowych, m.in. Polskim Stowarzyszeniem ESG czy Dotlenieni.org.

REKLAMA:

Na początku 2023 r. Selena uzyskała dla swoich produktów – pian poliuretanowych – renomowany, międzynarodowy certyfikat International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) Plus. Tym samym została pierwszym w Europie producentem montażowych pian poliuretanowych z takim wyróżnieniem. Certyfikacja potwierdza zawartość biokomponentów w produktach i obniżony o 30% ślad węglowy, co oznacza, że cała konstrukcja budowlana wykorzystująca piany jest bardziej przyjazna środowisku. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Grupę Selena w 2022 roku, technologia poliuretanowa, w porównaniu do tradycyjnych metod budowlanych, przyczynia się znacząco do ograniczenia śladu węglowego od transportu materiałów na budowę począwszy oraz czyni pracę na budowie lżejszą zarówno dla wykonawców, jak i dla środowiska.

Zielone zobowiązania przedsiębiorstw mają kluczowe znaczenie w działaniach na rzecz dobra całej planety. Biznes ma ogromny wpływ na stan środowiska i dlatego tak ważne są odpowiedzialne, zrównoważone projekty, także te realizowane we współpracy różnych sektorów.
Autor: Selena - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Selena
Nowości z firmy Selena
Czytelnia firmy Selena
Poradnik firmy Selena
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt