chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nabór wniosków do „zielonego” konkursu Cemex dla studentów zakończony!

Nabór wniosków do „zielonego” konkursu Cemex dla studentów zakończony!

21.03.2023
29 prac dyplomowych i podyplomowych wpłynęło na konkurs pt. „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Organizatorzy tegorocznej, drugiej edycji wydarzenia, poszukują innowacyjnych rozwiązań technologicznych i produktowych, które mogą mieć przyczynek do osiągnięcia celów klimatycznych wskazanych w Europejskim Zielonym Ładzie. Konkurs wpisuje się w realizację globalnej strategii „Future in Action”, zmierzającej do redukcji emisji CO2 w zakładach Cemex.

Chemia budowlana - Nabór wniosków do „zielonego” konkursu Cemex dla studentów  zakończony!

„Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” to inicjatywa skierowana do środowiska akademickiego. W konkursie mogą brać udział studenci i absolwenci, których prace dyplomowe lub podyplomowe dotyczą obszarów:
⦁ gospodarka o obiegu zamkniętym,
⦁ działania w celu redukcji CO2 w łańcuchu wartości 5C (klinkier, cement, beton, budownictwo, rekarbonatyzacja),
⦁ ekologiczne i innowacyjne rozwiązania materiałowe ograniczające wykorzystanie zasobów naturalnych
⦁ optymalizacja i poprawa efektywności procesów produkcyjnych oraz produktów.

W tym roku do konkursu zgłoszono w sumie 29 prac inżynierskich, licencjackich, magisterskich i podyplomowych.
W pierwszym etapie konkursu zgłoszone prace są oceniane przez członków Jury, złożonego z ekspertów Cemex Polska. Jury zapoznaje się ze streszczeniami, biorąc pod uwagę innowacyjność i oryginalność tematów oraz poprawność merytoryczną i zgodność prac z tematyką konkursu.
REKLAMA:


Do etapu drugiego zakwalifikują się autorzy 10 najwyżej ocenionych zgłoszeń. W finale ocenie będzie podlegać praca dyplomowa finalisty oraz prezentacja wygłoszona przed Kapitułą konkursu. Dla Cemex ważnym aspektem jest oryginalność w zakresie problematyki i/lub rozwiązań technicznych, a także możliwość aplikacji opisanych rozwiązań w sektorze budowlanym.

Zwycięzców poznamy w czerwcu tego roku.

Rozwiązania, które powstają z myślą o ekologii, to przyszłość branży budowlanej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że tak wielu studentów interesuje się wspomnianą tematyką i poświęca jej swoje prace. Nasz konkurs to doskonała okazja do tego, by „zielone” innowacje proponowane przez młodych naukowców zostały dostrzeżone i odpowiednio wypromowane, z korzyścią dla klimatu, polskiej nauki oraz rodzimego przemysłu – mówi Piotr Górak, Menadżer Działu Doradztwa Technicznego w Cemex Polska, przewodniczący Jury konkursu.Druga edycja konkursu pt. „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” wystartowała we wrześniu 2022 r. Laureaci zostaną wyłonieni przez Jury i Kapitułę, w skład których wchodzą eksperci Cemex Polska oraz przedstawiciele świata nauki reprezentujący wiodące uczelnie techniczne. Zaproszenie Cemex do

Kapituły konkursu przyjęli: Prof. dr hab. Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej
Politechniki Warszawskiej, Prof. dr hab. Lech Lichołai, Dziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, Prof. PK, dr hab. inż. Jacek Domski, Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Politechniki Koszalińskiej. Pracom Jury przewodniczy Piotr Górak, Menadżer Działu Doradztwa Technicznego w Cemex Polska, a Przewodniczącym Kapituły jest Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego w Cemex Polska.

Autorzy najlepszych prac mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Laureaci miejsc I-III otrzymają (odpowiednio): 7 tys. zł, 5 tys. zł i 3 tys. zł. Dodatkowo, zwycięzca konkursu może liczyć na wsparcie promocyjne w branżowej prasie, a promotorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody odpowiednio w wysokości 3,5 tys. zł, 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł.

Cemex: Strategia "Future in Action"


Konkurs pt. „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex” wpisuje się w strategię firmy pt. „Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. W ramach wspomnianej strategii Cemex zamierza zredukować do 2030 roku emisję CO2 w swoich europejskich zakładach o co najmniej 55%.
Chemia budowlana - Nabór wniosków do „zielonego” konkursu Cemex dla studentów  zakończony!

O Cemex


Cemex to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Cemex to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. Cemex oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Więcej informacji na www.cemex.pl

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt