chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Oszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta Rigips PRO typ A 12,5 z

Oszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta Rigips PRO typ A 12,5 z nadrukiem

28.11.2022
Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A w nowej, udoskonalonej wersji umożliwia wykonywanie sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy jeszcze łatwiej i szybciej, niż dotychczas. Specjalne nadruki, w które zostały wzbogacone płyty, sprawiają, że ich montaż jest dodatkowo precyzyjniejszy.

Chemia budowlana - Fot. Rigips
Fot. Rigips

Nowe linie pomocnicze


Do tej pory, w przypadku montażu płyty gipsowo-kartonowej do konstrukcji z profili zagęszczonych w rozstawie co 40 cm, niezbędne było użycie sznura traserskiego, ołówka lub lasera, dzięki którym na powierzchni płyty można było zaznaczyć linie, wzdłuż których będą umieszczane wkręty. Zaznaczenie takich linii było dodatkową czynnością, która przekładała się na dłuższy montaż suchej zabudowy, ale także w przypadku braku doświadczenia lub niestaranności mogącą prowadzić do błędu. Dużym ułatwieniem są obecnie dla wykonawców płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A o grubości 12,5 cm w nowej, udoskonalonej wersji, które zostały wzbogacone w specjalne nadruki, dzięki którym nie trzeba samodzielnie nanosić oznaczeń. Na powierzchni płyt pojawiły się przerywane linie w odległości co 40 cm, co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza ich precyzyjny montaż do profili pionowych o takim rozstawie, a także inne, pomocnicze nadruki, takie jak m.in. miarka przy krawędziach, ułatwiająca zmianę wymiaru płyty na dowolną długość bez użycia centymetra czy kropka, wskazująca jej centralny punkt. Warto dodać, że przez środek płyty przebiega miejsce na wkręt. Udoskonalenie obejmuje wszystkie 4 warianty długości produktu Rigips:
- RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2000x12,5
- RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2600x12,5
- RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2750x12,5
- RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x3000x12,5

Z myślą o wykonawcy


Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO Typ A nadal posiada 2 spłaszczone krawędzie PRO, pozwalające wykonać ściany i sufity o najwyższym stopniu gładkości. Nowym udoskonaleniem są linie pomocnicze, które przekładają się na oszczędność czasu i jeszcze precyzyjniejsze wykonanie suchej zabudowy, co niewątpliwie jest dużym udogodnieniem dla wykonawcy, który w tym samym czasie może obecnie zrobić więcej m2, bez względu na konstrukcję przegrody. Produkty Rigips są zgodne z normą EN520:2004+A1:2009 i idealnie sprawdzą się przy wykonywaniu: sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy. Produkt przeznaczony jest do pomieszczeń, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.

Autor: Rigips - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Rigips, we
Nowości z firmy Rigips, weber,
Czytelnia firmy Rigips, weber,
Poradnik firmy Rigips, weber,
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt