chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

Fasada Roku 2022 – znamy wyniki głosowania internautów

09.11.2022
Przez 6 miesięcy społeczność internetowa oceniała budynki z całej Polski w ramach plebiscytu Fasada Roku 2022. W ten sposób z 270 elewacji wyłoniono 5 laureatów w 5 kategoriach, do których wędruje specjalny tytuł „Wyróżnienie internautów”.

Konkurs Fasada Roku wystartował 1 kwietnia br. w pięciu kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek zabytkowy po renowacji. Od tego momentu aż do końca września br. architekci, wykonawcy i inwestorzy mogli zgłaszać swoje realizacje – budynki wykończone kompletną technologią Baumit. Miesiąc później – 1 maja, wystartowało głosowanie publiczności, które trwało aż do końca października. Każdy mógł ocenić dowolną liczbę kandydatów. Procedura była prosta – wystarczyło wejść na stronę konkursu i wyrazić swoją opinię, posługując się skalą od 1 do 5 gwiazdek.

REKLAMA:

Łącznie w plebiscycie zebrano prawie 29 000 ocen entuzjastów budownictwa i architektury z całej Polski. Budynki z najwyższą notą w swojej kategorii otrzymały specjalny tytuł „Wyróżnienie Internautów”. Oto one!

Tak wytypowali internauci


Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

W kategorii „budynek jednorodzinny nowy” internauci najwyżej ocenili dom przy ul. Widokowej w Czeladzi. W przygotowanie i opracowanie projektu zaangażowali się mgr inż. arch. Maciej Krasodomski oraz mgr inż. Marcin Belkius, natomiast jego realizacją na poziomie budowlanym zajęła się firma Stanisław Chrobak Usługi Remontowo-Budowlane.

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/single-family-house/4348/dom-widokowa

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

W grupie nowych budynków wielorodzinnych najwyżej został oceniony I etap osiedla Solaris Park w Krakowie, którego inwestorem jest Semaco Invest Group Sp. z o.o. Projekt autorstwa B2 Studio Sp. z o.o. urzeczywistnił wykonawca – Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp.k.https://baumit.pl/fasadaroku/projects/multi-family-residential/4285/solaris-park-etap-i

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Wśród budynków po termomodernizacji na szczycie rankingu internautów uplasował się budynek hurtowni elektrycznej ELGAL w Płocku. Prace według projektu mgr inż. arch. Marty Siodłak z WEKTOR-P Kowalscy Sp. J., przeprowadziła firma Eurodom Sp.z o.o.

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/thermal-renovation/4398/hurtownia-elgal
Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Najlepszym nowym budynkiem niemieszkalnym internauci obwołali inspirowaną światłem naturalnym LUX Halę widowiskowo-sportową w Rogoźniku, za której projektem stoi biuro ProjektPlusArchitekci. Gmina Bobrowniki wykonanie prac na poziomie budowlanym powierzyła Przedsiębiorstwu Budowlanemu Anbud Sp. z o.o.

https://baumit.pl/fasadaroku/projects/non-residential/4330/lux-hala-widowiskowo-sportowa

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Hostel „Jutrzenka” w Jelczu-Laskowicach to tegoroczny zwycięzca głosowania internautów w kategorii „budynek zabytkowy po renowacji”. Opracowaniem projektu architektonicznego zajęła się Biały Pracownia Projektowa Łukasz Bielecki. Elewacje odrestaurowała firma Sztukmax Mariusz Nowak, a detale architektoniczne to dzieło Marka Ziółkowskiego.https://baumit.pl/fasadaroku/projects/historical-renovation/4155/hostel-jutrzenka

Jurorzy wchodzą do gry


Internauci odkryli już swoje karty, teraz czas na niezależną ocenę ekspertów. Poznamy ją już wkrótce – obrady konkursowego jury z udziałem doświadczonych architektów i branżowych specjalistów odbędą się jeszcze w listopadzie. Obiekty, które zajmą pierwsze miejsce w swojej kategorii, zostaną odznaczone tytułem Fasada Roku 2022 i automatycznie dołączą do obsady międzynarodowej odsłony rywalizacji – Baumit Life Challenge, by zawalczyć o tytuł Europejskiej Fasady Roku. Dodatkowo osoby/podmioty stojące za zgłoszeniem zwycięskich budynków do konkursu otrzymają od organizatora nagrodę w wysokości 10 000 złotych. Które budynki zatriumfują – przekonamy się już niebawem. Przebieg konkursu można śledzić na stronie internetowej: www.fasadaroku.baumit.com.

Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2023 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt