chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel przedłuża umowę i rozszerza jej zakres z azjatyckim producentem pojazdów

AkzoNobel przedłuża umowę i rozszerza jej zakres z azjatyckim producentem pojazdów elektrycznych BYD

04.11.2022
Firma AkzoNobel została globalnym partnerem w zakresie usług lakierniczych dla producenta nowych pojazdów elektrycznych BYD Auto Sales Company Ltd. – obecnie wiodącego na świecie sprzedawcy pojazdów elektrycznych. Po raz pierwszy umowę między obiema firmami podpisano w 2017. Na jej mocy AkzoNobel jest rekomendowanym dostawcą produktów i usług lakierniczych pojazdów dla BYD w Chinach. Nowe zapisy kontraktu oznaczają kontynuację dotychczasowej współpracy i jednocześnie rozszerzają partnerstwo na obsługę warsztatów blacharsko-lakierniczych BYD i zatwierdzonych sieci warsztatów na całym świecie.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Firma BYD („Build Your Dreams”) powstała w 2003 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją akumulatorów. Dziś to czołówka największych na świecie przedsiębiorstw z branży motoryzacji elektrycznej: od rowerów i wózków widłowych przez auta osobowe aż po flotę autobusów i ciężarówek. Koncern BYD wyprodukował dotychczas ponad 1 180 000 nowych pojazdów elektrycznych, zajmując tym samym pierwsze miejsce w sprzedaży tychże pojazdów w Chinach przez sześć kolejnych lat
(2014-2019).

Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą współpracę z BYD na całym świecie. To realny i kolejny przykład kontrybucji AkzoNobel w strategiczne działania nastawione na redukcję emisji dwutlenku węgla. Przypomnę, że zobowiązaliśmy się do zmniejszenia o połowę emisji CO2 w całym łańcuchu wartości do 2030 roku - powiedział Patrick Bourguignon, Dyrektor Automotive and Specialty Coatings w AkzoNobel. – Na podpisanym kontrakcie zyskują obie strony: nasza firma uczyni transport bardziej zrównoważonym a BYD otrzyma dostęp do najnowocześniejszych usług i narzędzi, w tym naszych wiodących w swojej klasie systemów lakiernictwa pojazdów.

REKLAMA:


Jednym z tych narzędzi jest niedawno wprowadzony przez AkzoNobel CO2eRepairCalculator – pierwszy w branży system naprawczy do lakiernictwa samochodowego zaprojektowany do pomiaru, zarządzania i redukcji emisji dwutlenku węgla. Stanowi on integralną część globalnej inicjatywy, której celem jest zachęcenie warsztatów lakierniczych do włączenia się w światowy ruch na rzecz prowadzenia zrównoważonej gospodarki i ochrony zasobów naturalnych.

Po więcej o CO2eRepairCalculator odsyłamy do: Aktualności | AkzoNobel.

Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2022 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt