chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach

AkzoNobel buduje największą bazę magazynową w Chinach

28.10.2022
AkzoNobel stawia ogromny hub logistyczny (centrum produkcji, magazynowania i transportu) w swoim zakładzie farb dekoracyjnych w Songjiang, w Szanghaju. Inwestycja o wartości 10,3 miliona euro stanie się największą bazą magazynową firmy w Chinach i ma zostać ukończona do połowy 2023 roku. Nowy obiekt będzie wykorzystywać inteligentne technologie cyfrowe i zaawansowane zarządzanie bezpieczeństwem w celu dostosowania pracy i przestrzeni magazynowej do potrzeb różnych kategorii produktów.

Chemia budowlana - Fot. AkzoNobel
Fot. AkzoNobel

Wschodnie Chiny to dla nas strategiczny region. W ciągu najbliższej dekady spodziewamy się stałego wzrostu popytu, a nowy obiekt zapewni firmie wyjście naprzeciw tej prognozie. Fundamentem podejmowanych inwestycji jest nieustanne zaangażowanie w lepszą obsługę naszych klientów, optymalizację zasobów i pionierskie, tj. bardziej zrównoważone produkty - przekonuje Mark Kwok, prezes AkzoNobel na Chiny i Azję Północną oraz dyrektor biznesowy ds. farb dekoracyjnych w Chinach i Azji Północnej.

Inwestycja stanowi doskonały przykład realizacji przez AkzoNobel polityki zrównoważonego rozwoju. Firma ambitnie dąży do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% i całkowitego przejścia na odnawialną energię elektryczną do 2030 roku. Pomoże w tym wykorzystanie naturalnej energii, optymalizacja logistyki i automatyzacja poszczególnych procesów. Dlatego obiekt wyposażony został w termoizolacyjny i przepuszczający światło dach oraz posiada blisko 5000 paneli słonecznych, które wygenerują 1,6 mln kWh energii elektrycznej. Dodatkowo, nowopowstająca inwestycja będzie zbierać czystą energię i przetwarzać ją do oświetlenia magazynowego i biurowego, a także ładowania wózków widłowych.
REKLAMA:


Odpowiednia integracja naszych zasobów pomoże nam skutecznie stawić czoła wszelkim wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, wzmocni na rynku naszą konkurencyjność i profesjonalizm dostaw – dodaje Jerry Zhang, dyrektor ds. łańcucha dostaw AkzoNobel w Chinach i Azji Północnej.

Na początku tego roku AkzoNobel ogłosił kolejną inwestycję w Songjiang, czyli nową linię produkcyjną farb teksturowych na bazie wody. Zakład o powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zwiększy zdolność produkcyjną produktów Dulux, przeznaczonych na międzynarodowe rynki.

Zakończenie budowy huba logistycznego planowane jest na maj 2023 r.
Autor: Akzo Nobel Decorative Paints - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Przeczytaj także:
Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Akzo Nobel
Nowości z firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Czytelnia firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Poradnik firmy Akzo Nobel Decorative Paints
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt