chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Betony CEMEX na budowie Browarów Warszawskich

Betony CEMEX na budowie Browarów Warszawskich

24.08.2022
Browary Warszawskie to inwestycja, która zdobywa kolejne nagrody i nominacje w konkursach architektonicznych w kraju i za granicą. Do budowy nawierzchni kompleksu wykorzystane zostały m.in. specjalistyczne produkty betonowe CEMEX Polska.

Chemia budowlana - Betony CEMEX na budowie Browarów Warszawskich
Browary Warszawskie to flagowa inwestycja dewelopera ECHO Investment, współpracującego z pracownią projektową JEMS Architekci. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a oficjalne otwarcie kompleksu nastąpiło cztery lata później. Łącznie na terenie Browarów powstało prawie 16 tys. m2 przestrzeni publicznej.

Zespół budynków, który zajmuje teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, stanowi przykład udanej rewitalizacji terenów poprzemysłowych. Swoją cegiełkę dołożyła firma CEMEX Polska, dostarczając specjalistyczne produkty betonowe.
REKLAMA:


Biały beton DECO STONE utworzył unikalną nawierzchnię nowopowstałej ulicy Haberbuscha i Schielego. Pojawił się także w przestrzeniach pomiędzy budynkami kompleksu, tworząc układ chodników i alejek.

– Wyjątkowe inwestycje wymagają wyjątkowych materiałów. Specjalistyczne betony, których receptura została opracowana przez naszych technologów, to gwarancja niezawodności, a także niezwykłych wrażeń estetycznych – mówi Marek Dmochowski, Product Manager w CEMEX Polska.
O właściwe wykonanie poszczególnych powierzchni z wykorzystaniem wspomnianych mieszanek betonowych zadbali specjaliści z CEMEX Polska oraz CEMEX Infrastruktura.

- Wykonanie nawierzchni betonowych z dużą precyzją oraz w sposób zapewniający utrzymanie jednorodnej kolorystyki możliwy był dzięki koordynacji i nadzorowaniu wszystkich etapów tzn. produkcji, dostawy, wykonania oraz pielęgnacji mieszanki. Szczególnym wyzwaniem było skoordynowanie etapów wykonania prac nawierzchniowych w taki sposób, aby beton mógł swobodnie dojrzewać, ale jednocześnie ruch na zapleczu budowy był ciągły i nie zakłócał postępu innych zadań. Cieszymy się, że nowa, wspaniała przestrzeń miejska Browarów Warszawskich, powstała także przy naszym udziale – mówi Mariusz Ruducha, Kierownik Handlowy w CEMEX Polska.O jakości inwestycji zrealizowanej na warszawskiej Woli świadczą kolejne nagrody i nominacje. Za zagospodarowanie terenów po Browarach Warszawskich pracownia JEMS Architekci zdobyła Grand Prix tegorocznej Nagrody Architektonicznej POLITYKI. Kompleks był także nominowany do międzynarodowej nagrody MIPIM, określanej mianem „Oscara” branży nieruchomości, a to tylko niektóre z wyróżnień, jakie przypadły w udziale flagowej inwestycji Echo Investment.

CEMEX Polska

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt