chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Elewacja na pierwszym planie – nowe wydanie Baumit Magazynu już dostępne!

Elewacja na pierwszym planie – nowe wydanie Baumit Magazynu już dostępne!

03.08.2022
Jeśli lubicie obcować z dobrą architekturą, bliska jest wam idea zrównoważonego budownictwa lub szukacie sposobu na efektowne wykończenie elewacji, które przez lata będzie stanowiło ozdobę posesji i jej najlepszą wizytówkę, to nowy numer bezpłatnego Baumit Magazynu jest lekturą dla was.

Chemia budowlana - Fot. Baumit
Fot. Baumit

Wraz z nadejściem letnich miesięcy, Baumit jak co roku serwuje czytelnikom nową porcję wiedzy o aktualnych trendach w architekturze oraz branży budowlano-wykończeniowej, nowinkach technologicznych czy ciekawych wydarzeniach. A wszystko to podane w postaci magazynu wydawanego dwa razy w roku. Jest on dostępny dla każdego w postaci e-wydania na stronie www.baumit.com, a także dystrybuowany w formie papierowej do 5500 Partnerów marki.

Ważne jest dziś i jutro


Istotnym tematem wydania są kwestie związane z ochroną środowiska w kontekście potrzeb obecnych, jak i przyszłych pokoleń. Przeczytamy o tym w artykule „Recykling to nasza przyszłość”. Do tego tematu nawiązuje w wywiadzie „Zrównoważony rozwój to właściwa droga” także Robert Schmid – rzecznik ds. środowiska w Przemysłowej Izbie Handlowej, CEO Grupy Baumit, która nie od dziś bardzo poważnie traktuje to zagadnienie, udowadniając, że rozwój przedsiębiorstwa wcale nie musi kolidować z trzema filarami zrównoważonego rozwoju – ekonomicznym, społecznym i ekologicznym. Ważną rolę w tym kontekście odgrywają m.in. systemy ociepleń, które pozwalają zużywać mniej energii, a jak słusznie stwierdza Robert Schmid – jedyną czystą energią jest ta niezużywana.
REKLAMA:


Elewacja na lata


Osoby przygotowujące się do wykończenia elewacji zainteresuje z pewnością cykl artykułów poświęcony temu tematowi. Zgłębiając ich lekturę dowiecie się między innymi, jak podejść do tego zadania, by w zamian otrzymać maksimum korzyści, co to jest efekt Drypor, a także jaki tynk dekoracyjny wybrać, by uzyskać długotrwały efekt dekoracyjny bez częstych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych czy renowacyjnych. O tym wszystkim przeczytacie w artykułach: „StarSystem gwiazda wśród systemów ociepleń”, „Czar pięknej elewacji” oraz „Trwała i czysta elewacja na lata”.

Architektoniczne trendy


Aktualne wydanie magazynu to standardowo także spora dawka dobrej architektury. Sporo miejsca w numerze poświęcono bowiem prezentacji ciekawych realizacji – zarówno polskich, nagrodzonych w konkursie Fasada Roku 2021, jak i zagranicznych – w tym niesamowitego budynku cukrowni w Lubljanie, który zdobył nagrodę główną w Life Challenge 2022, pokonując na swojej drodze ponad 300 obiektów z 23 europejskich krajów. Oczywiście w numerze nie zabrakło także relacji z tego międzynarodowego wydarzenia.

Co jeszcze znajdziemy w aktualnym wydaniu Baumit Magazynu? O tym najlepiej przekonać się samemu. Bezpośredni link do e-wydania znajdziecie tutaj. Przyjemnej lektury.
Autor: Baumit - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Baumit
Nowości z firmy Baumit
Czytelnia firmy Baumit
Poradnik firmy Baumit
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt